RIO 2016

Rio 2016: jak poradzą sobie polscy zapaśnicy? "Będziemy bić się o medale"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 10:48
Zbigniew Baranowski będzie jednym z ośmiorga zapaśników, którzy będą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. We wtorek polscy wolniacy złożyli ślubowanie i wylecieli do Brazylii.
Audio
  • Darek Matyja rozmawia ze Zbigniewem Baranowskim (IAR)
Ślubowanie polskich zapaśników przed wylotem do Rio
Ślubowanie polskich zapaśników przed wylotem do RioFoto: PAP/Leszek Szymański
Serwis specjalny
rio 1200 f.JPG
Rio 2016

Nasi reprezentanci powalczą o medale w przyszłym tygodniu. Baranowski, który wystartuje w kategorii 86 kg zapewnia, że w Rio będzie walczył o najwyższe cele.  Dotychczas większymi sukcesami na igrzyskach mogli pochwalić się zapaśnicy w stylu klasycznym, do Rio jednak udali się jedynie przedstawiciele stylu wolnego.

- Tak to już bywa w sporcie, tym razem to my jedziemy na igrzyska, ale mogło też być odwrotnie. Na pewno dużą rolę odegrał nasz trener Jusuf Abdusalomow, który pochodzi z Rosji, z Dagestanu, gdzie są najmocniejsze zapasy na świecie, pokazał nam na czym polega ten sport, zaczęliśmy rozumieć o co chodzi, trener zwrócił uwagę na nasze odżywianie, sen, podchodzi też do nas bardzo indywidualnie. Sukcesem był już awans na igrzyska, a teraz będziemy się bić o medale - mówił.

W Rio oprócz Zbigniewa Baranowskiego, braci Baranów i Murada Gadżijewa wystartują również Katarzyna Krawczyk, Iwona Matkowska, Monika Michalik oraz Agnieszka Wieszczek-Kordus.

Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy, w której zawodnik mówi m.in. o swoich szansach na medal i antydopingowych kontrolach. Wywiad z zawodnikiem przeprowadził Darek Matyja.

ps

Dziś w Rio