X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Rio 2016: lał deszcz, "zlali" biało-czerwonych, tylko Zieliński "rozsławił" Polskę

11.08.2016 08:48
Szóste miejsce w kolarskiej jeździe na czas Macieja Bodnara, odwołany mecz Radwańskiej i Kubota, przełożona rywalizacja na torze wioślarskim oraz sprawa dopingu sztangistów - cień podejrzeń padł na mistrza świata Adriana Zielińskiego - tak minął piąty dzień igrzysk w Rio.
Radosław Kawęcki płynie w eliminacjach 200 metrów stylem grzbietowym
Radosław Kawęcki płynie w eliminacjach 200 metrów stylem grzbietowym Foto: PAP/Adam Warżawa
00'25 Trener Radosława Kawęckiego, Paweł Słomiński był bardzo zaskoczony występem swego podopiecznego (IAR)
45'14 Prosto z Rio - Magazyn Igrzysk Olimpijskich część 1. (Jedynka)
46'49 Prosto z Rio - Magazyn Igrzysk Olimpijskich część 2. (Jedynka)
więcej

Szósta pozycja Bodnara to najwyższe miejsce Polaka w tej konkurencji w historii igrzysk. Drugi z reprezentantów Polski w kolarstwie Michał Kwiatkowski uplasował się na blisko 55-kilometrowej trasie na 14. pozycji. Bodnar stracił do zwycięzcy, czterokrotnego mistrza świata w tej konkurencji Szwajcara Fabiana Cancellary 1.50, a Kwiatkowski - 3.40. 31-letni Bodnar uzyskał swój najlepszy wynik w imprezie rangi mistrzowskiej (w ubiegłorocznych MŚ w Richmond uplasował się na ósmym miejscu). W Rio de Janeiro wyprzedził m.in. aktualnego mistrza globu Białorusina Wasyla Kiryjenkę (dopiero 17. miejsce).

Słabiej spisały się w jeździe indywidualnej na czas Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta. Ta pierwsza, szósta w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, zajęła 18. lokatę, a Plichta była 19. na trasie długości 29,7 km. Złoty medal zdobyła Amerykanka Kristin Armstrong, która w czwartek świętować będzie 43. urodziny. Kobiety rywalizowały w trudnych warunkach pogodowych - przy padającym deszczu i silnym wietrze. Polki straciły do zwyciężczyni ponad trzy minuty.

Czytaj dalej
Rio 2016. Adrian Zieliński: jestem czysty, niczego nie brałem

Doping

Po tym jak potwierdzono w Rio de Janeiro stosowanie dopingu przez Tomasza Zielińskiego, zamieszanie powstało wokół mistrza olimpijskiego z Londynu w kat. 85 kg jego starszego brata Adriana. Jedna z polskich gazet, podała, że on także został przyłapany na używaniu niedozwolonych środków. Wątpliwości ma wzbudzać wynik badania przeprowadzonego w lipcu w Spale. Informację przekazał wiceprezes CWSZ Zawisza Bydgoszcz Dariusz Bednarek, klubu którego zawodnikami są bracia.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów nie potwierdza informacji, a sam zawodnik zaprzeczył. - Jestem czysty, niczego nie brałem – zapewnił. Rezultat nowej analizy ma być ogłoszony przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie najpóźniej do piątku 12 sierpnia, czyli przed ewentualnym startem Polaka w turnieju olimpijskim.

Szermierka

Jedyna polska florecistka Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań) odpadła w 1/8 finału przegrywając ze złotą medalistką IO w Londynie Włoszką Elisą Di Franciscą 6:16. We wcześniejszej fazie 38. w światowym rankingu Polka pokonała wyżej notowaną Niemkę Carolin Golubytskyi (15. w rankingu) 14:9.

Po raz kolejny rozczarowali pływacy. Radosław Kawęcki, dwukrotny wicemistrz świata i trzykrotny mistrz Europy na 200 m stylem grzbietowym, nie awansował do półfinału w swej koronnej konkurencji. Zawodnik AZS AWF Warszawa uzyskał czas 1.57,61 i był 7. w czwartym wyścigu eliminacyjnym. Ostatecznie został sklasyfikowany na 17. na pozycji. W półfinale zabrakło też Katarzyny Wilk. Na 100 m stylem dowolnym zawodniczka AZS AWF Katowice czasem 55,44 zajęła szóstą lokatę w 3. wyścigu eliminacyjnym i ostatecznie została skalsyfikowana na 29. miejscu.

Judo

Katarzyna Kłys (KS Polonia Rybnik) odpadła w 1/8 finału turnieju w judo w kategorii do 70 kg - przegrała z Hiszpanką Marią Bernabeu, po tym jak pod koniec regulaminowego czasu otrzymała karę shido i zabrakło jej sekund na przeprowadzenie skutecznej akcji.

Podnoszenie ciężarów

Patrycja Piechowiak (LKS Budowlani Nowy Tomyśl) nie została sklasyfikowana w rywalizacji sztangistek w kategorii 69 kg. Nie przystąpiła bowiem do podrzutu, drugiej konkurencji dwuboju. Startująca w grupie B 23-letnia zawodniczka wcześniej w rwaniu ustanowiła rekord życiowy uzyskując 101 kg. W trzecim podejściu zaordynowała 103 kg. Próba nie była udana nie tylko pod względem sportowym. Sztangistka nie powróciła po niej na pomost. Najprawdopodobniej doznała w niej urazu, który uniemożliwił jej występ w podrzucie.

Łucznictwo

Karina Lipiarska-Pałka przegrała w 1/32 finału turnieju łuczniczego z Turczynką Yasemin Anagoz 5:6 i zakończyła udział w igrzyskach. O losach pojedynku zadecydował jeden strzał w dogrywce - Polka trafiła w "szóstkę", a jej rywalka - w "dziewiątkę".

Żeglarstwo

Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) i Irmina Mrózek-Gliszczyńska (ChKŻ Chojnice) zajmują 13. miejsce po dwóch pierwszych wyścigach żeglarskich w olimpijskiej klasie 470er na wodach zatoki Guanabara. Coraz lepiej radzi sobie Kacper Ziemiński w klasie Laser. Zawodnik SEJK Pogoń Szczecin awansował o sześć pozycji i po sześciu wyścigach zajmuje 17. lokatę.

Siatkówka plażowa

Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) przegrali z Holendrami Alexandrowi Brouwerem i Robertem Meeuwsenem 0:2 (19:21, 19:21) i zajęli trzecie miejsce w grupie B olimpijskiego turnieju siatkarzy plażowych. O tym, czy awansują bezpośrednio do 1/8 finału, czy też będą musieli rywalizować w rundzie play off zadecydują czwartkowe mecze w innych grupach.

Po raz drugi z powodu złej pogody odwołano na torze Lagoa Rodrigo de Freitas rywalizację wioślarską (pierwszy raz w niedzielę), więc trzy polskie osady, które zakwalifikowały się do finałów: dwie czwórki podwójne - męska i kobieca oraz dwójka podwójna kobiet, a także cztery inne w półfinałach i repasażu muszą przynajmniej do czwartku uzbroić się w cierpliwość. Prognozy pogody są podobno bardziej optymistyczne.

Tenis

Deszcz uniemożliwił także rozegranie meczów olimpijskiego turnieju tenisowego. Wszystkie zostały przełożone - wśród nich spotkanie 1. rundy gry mieszanej Agnieszki Radwańskiej i Łukasza Kubota z Rumunami Iriną-Camelią Begu i Horią Tecau. To spotkanie prawdopodobnie zostanie rozegrane w czwartek.