RIO 2016

Rio 2016: kajakarki awansowały do finałów

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 16:20
Udane półfinały w wykonaniu naszych kajakarek. Reprezentantki Polski dobrze zaprezentowały się w swoich konkurencjach i popłyną w finałach.
  • Kronika igrzysk olimpijskich - podsumowanie niedzielnych wydarzeń w Rio (Jedynka)
  • "Studio Olimpijskie" w radiowej Trójce - podsumowanie niedzielnych (14 sierpnia) wydarzeń w Rio (PR3)
Polki Karolina Naja (z prawej) i Beata Mikołajczyk
Polki Karolina Naja (z prawej) i Beata Mikołajczyk Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Serwis specjalny
Rio 2016

Kajakarki Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) wygrały półfinał konkurencji K2 na 500 m i awansowały do wtorkowego finału regat olimpijskich.

Brązowe medalistki igrzysk w Londynie pokonały osady Rosji i Kazachstanu, które również powalczą o medale.

Kajakarka Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) wygrała swój półfinał w konkurencji K1 na 200 m i awansowała do wtorkowego finału.

Polka pokonała Szwedkę Linneę Stensils oraz reprezentantkę Republiki Południowej Afryki Bridgitte Ellen Hartley. Do finału zakwalifikowały się po dwie najlepsze zawodniczki z każdego półfinału oraz kolejne dwie z najlepszym czasem.

Kanadyjkarz Tomasz Kaczor (Warta Poznań) zajął czwarte miejsce w półfinale konkurencji C1 1000 m i popłynie w finale B (o miejsca 9-16). Wyścig wygrał Rosjanin Ilija Sztokałow przed Ukraińcem Pawlo Altuchowem.

Do finału awansowali po dwaj najlepsi kanadyjkarze z każdego półfinału oraz trzeci zawodnik z najlepszym czasem. Poznaniak do trzeciego na mecie reprezentanta Uzbekistanu Gerasima Kochniewa stracił niespełna 0,4 sekundy.

Rafał Rosolski nie awansował do finału A rywalizacji kajakarzy, w konkurencji w K1 na 1000 metrów. W swoim wyścigu półfinałowym Rosolski był siódmy, z czasem 3:38.379.

We wtorek polski kajakarz wystąpi w finale B, rywalizacji o miejsca 7-12.