RIO 2016

Rio 2016: Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal w kajakarstwie w konkurencji K1 na 200 metrów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 14:48
Marta Walczykiewicz została srebrną medalistką w kajakarskiej konkurencji K1 na dystansie 200 metrów, sięgając po 7. krążek dla Polski w Rio.
  • Srebro Marty Walczykiewicz w finale K1 200 - relacja Artura Dyczewskiego (PR1)
  • Michał Gąsiorowski (PR3) relacjonuje zdobycie srebrnego medalu przez Martę Walczykiewicz
Marta Walczykiewicz
Marta WalczykiewiczFoto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Serwis specjalny
Rio 2016

Medal polskiej kajakarki był siódmym krążkiem dla biało-czerwonych na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Kilkanaście minut przed startem Polki kibice mogli cieszyć się z sukcesu polskiego duetu Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, które popłynęły po brąz na dystansie 500 metrów.

Wygrała Lisa Carrington z Nowej Zelandii; brąz dla Inny Osipienko-Rodomskiej z Azerbejdżanu.

Niezwykle zacięty przebieg miała rywalizacja w finale jedynek na 200 m, w którym Walczykiewicz, już niemal tradycyjnie, uległa swojej odwiecznej rywalce Nowozelandce Lisie Carrington. Wcześniej aż pięciokrotnie przegrywała z nią w finałach mistrzostwach świata. Do zwycięstwa Polce zabrakło nieco ponad 0,4 sekundy. Kaliska kajakarka tym samym powetowała sobie nieudany występ na ostatnich igrzyskach w Londynie, kiedy to zajęła piątą lokatę.

W poniedziałek cieszyliśmy się ze złotego medalu dla Anity Włodarczyk w rzucie młotem, wcześniej zaś świetnie spisały się wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, które także cieszyły się z końcowego sukcesu.

Do tego dodajemy srebro Piotra Małachowskiego i brązowe medale dla Rafała Majki i wioślarskiej czwórki podwójnej kobiet - Polacy stopniowo powiększają swoją kolekcję, a to przecież jeszcze nie koniec walki w Brazylii.