Redakcja Programów Katolickich

Dzień Ojca - być odpowiedzialnym tatą

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 23:00
W audycji Familijna Jedynka – przed Dniem Ojca – porozmawiamy o misji, jaką ma do wypełnienia każdy ojciec. Jaka jest współcześnie kondycja ojcostwa?
Audio
  • Lesław Sierocki o ojcostwie i działaniach Stowarzyszenia Twoja Sprawa - Familijna Jedynka 22.06.2014
  • Dr Kazimierz Korab o ojcostwie i działaniach Inicjatywy Tato.net - Familijna Jedynka 22.06.2014
Dzień Ojca - być odpowiedzialnym tatą
Foto: Glow Images/East News

Czy ojcostwo przeżywa kryzys? Jeśli tak jest, to co jest tego przyczyną? Jak być mądrym i odpowiedzialnym tatą? Jak dbać o to, by świat w którym żyjemy i w którym wzrastają nasze dzieci, nie był wulgarny, nasycony seksem i przemocą?
Porozmawiamy o tym z naszymi gośćmi z Inicjatywy Tato.Net oraz Stowarzyszenia Twoja Sprawa.
Tato.Net jest inicjatywą różnych grup, wspólnot i instytucji przyjaznych rodzinie. Inicjatywa służy budowania kultury odpowiedzialnego ojcostwa i tworzeniu klimatu w którym ojcowie razem z matkami są obecni na każdym etapie życia dziecka. Prowadzą badania dotyczące problematyki ojcostwa, organizują kampanie społeczne. Gromadzą wokół siebie wszystkich dostrzegających potrzebę tworzenia kultury odpowiedzialnego ojcostwa. W Tato.net wierzą, że odpowiedzialni ojcowie służą nie tylko swoim rodzinom, ale całemu społeczeństwu.

Wyrazem szeroko pojętej troski ojców o przyszłość swoich dzieci jest także Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Stawia ono wobec reklamodawców wymaganie zachowania minimalnego poziomu przyzwoitości w reklamie. Korzysta przy tym z wszelkich środków zgodnych z prawem.
Stowarzyszenie Twoja Sprawa to organizacja chroniąca interesy konsumentów przed reklamami i innymi przekazami publicznymi naruszającymi dobre obyczaje. Swoją działalność rozpoczęli 30 marca 2009 roku. STS założyła grupa ludzi po 30tce, czyli w wieku, w którym życie dopiero się zaczyna. Stworzyli platformę komunikacyjną dla ludzi pragnących zwalczać prostactwo i chamstwo w reklamie.

Familijna Jedynka - 22 czerwca, godz. 6:00 - 9:00.

Zobacz więcej na temat: dzieci rodzice
Czytaj także

Marsze dla Życia w obronie tradycyjnej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 22:15
Marsze dla Życia przeszły ulicami 120 polskich miast. Ich uczestnicy apelowali o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia i prowadzenie skutecznej polityki prorodzinnej, przede wszystkim na szczeblu samorządowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Papież krytykuje bezdzietnych z wyboru. "Lepiej mieć wakacje i willę"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 13:53
Podczas mszy w Domu świętej Marty powiedział, że to rezultat "mentalności dobrobytu", zgodnie z którą lepiej zwiedzać świat, mieć willę i psa niż dzieci.
rozwiń zwiń