X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Czy Polsce potrzebny jest Kościół?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 10:00
Jaką rolę ma do odegrania Kościół w Polsce dzisiaj? W jakich aspektach życia Kościół może i powinien zabierać głos, a jakie sfery życia społecznego i prywatnego nie należą do zakresu jego oddziaływania.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fot. Val Vesa, domena publiczna

W Familijnej Jedynce rozmawiamy o roli Kościoła w historii i współcześnie. Na samej historii nie można budować teraźniejszości, dlatego odwoływanie się do przeszłości nie może stanowić o roli Kościoła w Polsce.

Jak ewangelizować w XXI wieku? Dlaczego Kościół nie jest obecny w sferze kultury, jak to bywało dawniej? Na czym polega neopogaństwo w Kościele dzisiaj? Jak daleko Kościół odszedł dzisiaj od prawdziwej wiary i autentycznej ewangelizacji? Czy jest na to jakaś recepta?

Jak bardzo niebezpieczne są związki polityki i religii? Czy polityka może obejść się bez religii? Czy partia polityczna może być obiektem absolutnego wyboru? Polityka traktowana jako religia – do czego może doprowadzić? Czy patriotyzm jest kategorią religijną?

Te i inne pytania stawiano podczas sympozjum naukowego zorganizowanego przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie „Czy Polska poradzi sobie bez Kościoła? W 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Gośćmi audycji są ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego, prof. Jan Żaryn, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz oraz prof. Aniela Dylus z Instytutu Politologii UKSW.


Na audycję „Familijna Jedynka" w Pierwszym Programie Polskiego Radia zaprasza: Jan Pniewski.


Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 08.07.2018 r.

Godzina emisji: 06.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy religia jest dla mnie ważna?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 13:10
Z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w 2017 roku w liturgiach uczestniczyło 36,7 procent zobowiązanych. Czym jest to spowodowane? 
rozwiń zwiń