X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Misjonarz na rzekach

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 12:00
Praca misjonarzy na rzekach wśród plemion Trinitarios i Yurakare w Boliwii.
Audio
o. Eryk w drodze do swoich wiernych.
o. Eryk w drodze do swoich wiernych.Foto: www.franciszkanie.net

 Ojciec Eryk Katulski opowie o swojej pracy w Chipiriri, które jest małą miejscowością liczącą około 300 osób. Jest ona można powiedzieć centrum parafii, misji w skład, której wchodzi 7 kaplic i wiele wiosek. Do najdalszych wiosek jest 50 km drogą lądową. Oprócz tego Ojcowie z parafii opiekują się wioskami położonymi wzdłuż rzek: 24, Chipiriri, Isiboro. Tam mieszkają plemiona Trinitarios, i Yurakare. Jedyny sposób dotarcia do tych ludzi to rzeki, wzdłuż których oni żyją w małych osadach. o. Eryk pływa do wiosek, z których najdalsze leżą mniej więcej 240 km od kościoła parafialnego. Pracy jest wiele a misjonarzy dwóch, robią, więc, to, co jest po ludzku możliwe. Przygotowują w trzech punktach misyjnych do sakramentów, co nie jest łatwe, kiedy w rodzinie brakuje wiary a sakramenty dla niektórych stały się tylko tradycją, którą dobrze jest spełnić. W pracy pomagają im katechiści, którzy dbają o życie religijne w wioskach.

W audycji przenosimy się nad rzekę, po której pływała autorka audycji, dowiemy się też więcej o świętym drzewie Inków - koce, które na terenie parafii o. Eryka jest w dużych ilościach uprawiane.

Autorka:Sylwia Sułkowska.

Środa, 16 stycznia 2013 r., Program I, godz. 23.15.

Zobacz więcej na temat: Boliwia mieszkanie pływania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chrystus po drugiej stronie świata

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2012 07:00
Wygaszają wszelkie ogniska w Wielki Piątek. Po to, by w Wielką Sobotę rozpalić nowy ogień. Bo wtedy nadchodzi nowy dzień ze zmartwychwstałym Chrystusem. Wielkanoc w Boliwii
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszkanie w Boliwii

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 12:00
Kościół w Boliwii ze względu na niewystarczającą ilość kleru miejscowego wspomagany jest przez księży i siostry zakonne z różnych krajów świata. Wśród nich znajduje się liczna grupa Polek i Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kult zmarłych w Boliwi

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 12:00
W okresie listopadowych świąt zamawia się mszę św., piecze specjalne chleby i odwiedza się groby z przysmakami które lubił zmarły.
rozwiń zwiń