Redakcja Programów Katolickich

Misjonarz na rzekach

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 12:00
Praca misjonarzy na rzekach wśród plemion Trinitarios i Yurakare w Boliwii.
Audio
o. Eryk w drodze do swoich wiernych.
o. Eryk w drodze do swoich wiernych.Foto: www.franciszkanie.net

 Ojciec Eryk Katulski opowie o swojej pracy w Chipiriri, które jest małą miejscowością liczącą około 300 osób. Jest ona można powiedzieć centrum parafii, misji w skład, której wchodzi 7 kaplic i wiele wiosek. Do najdalszych wiosek jest 50 km drogą lądową. Oprócz tego Ojcowie z parafii opiekują się wioskami położonymi wzdłuż rzek: 24, Chipiriri, Isiboro. Tam mieszkają plemiona Trinitarios, i Yurakare. Jedyny sposób dotarcia do tych ludzi to rzeki, wzdłuż których oni żyją w małych osadach. o. Eryk pływa do wiosek, z których najdalsze leżą mniej więcej 240 km od kościoła parafialnego. Pracy jest wiele a misjonarzy dwóch, robią, więc, to, co jest po ludzku możliwe. Przygotowują w trzech punktach misyjnych do sakramentów, co nie jest łatwe, kiedy w rodzinie brakuje wiary a sakramenty dla niektórych stały się tylko tradycją, którą dobrze jest spełnić. W pracy pomagają im katechiści, którzy dbają o życie religijne w wioskach.

W audycji przenosimy się nad rzekę, po której pływała autorka audycji, dowiemy się też więcej o świętym drzewie Inków - koce, które na terenie parafii o. Eryka jest w dużych ilościach uprawiane.

Autorka:Sylwia Sułkowska.

Środa, 16 stycznia 2013 r., Program I, godz. 23.15.

Zobacz więcej na temat: Boliwia mieszkanie pływania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chrystus po drugiej stronie świata

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2012 07:00
Wygaszają wszelkie ogniska w Wielki Piątek. Po to, by w Wielką Sobotę rozpalić nowy ogień. Bo wtedy nadchodzi nowy dzień ze zmartwychwstałym Chrystusem. Wielkanoc w Boliwii
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszkanie w Boliwii

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 12:00
Kościół w Boliwii ze względu na niewystarczającą ilość kleru miejscowego wspomagany jest przez księży i siostry zakonne z różnych krajów świata. Wśród nich znajduje się liczna grupa Polek i Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kult zmarłych w Boliwi

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 12:00
W okresie listopadowych świąt zamawia się mszę św., piecze specjalne chleby i odwiedza się groby z przysmakami które lubił zmarły.
rozwiń zwiń