Redakcja Programów Katolickich

Różaniec rodziców

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 23:50
Różaniec Rodziców to wspólna modlitwa różańcowa rodziców za dzieci. Pomysł takiej modlitwy narodził się w 2001 r. w trakcie rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej MARANATHA z Gdańska.
Audio
Różaniec rodziny.
Różaniec rodziny.Foto: Glow Images/East News

Uczestnictwo w Różańcu Rodziców polega na codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji dzieci. Każdy uczestnik jest członkiem róży składającej się z 20 rodziców, którzy odmawiają w ciągu dnia, w dowolnej chwili, jedną wyznaczoną dziesiątkę różańca. W ten sposób codziennie rodzice odmawiają jeden cały różaniec w intencji dzieci.

Modlitwa dziesiątką różańca to poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny. Oczywiście, podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania, aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże.

Podjęcie modlitwy wymaga również zwrócenia uwagi na swoje osobiste nawracanie się i swój własny rozwój duchowy. (www.rozaniecrodzicow.pl)

Autorka: Małgorzata Bartas-Witan.

Środa 10 października 2012 r., Program I, godz. 23.15.

Zobacz więcej na temat: rodzice dzieci Gdańsk
Czytaj także

Krucjata różańcowa na miejskich billboardach

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 09:29
Na ulicach największych miast pojawiły się plakaty z hasłem "Maryjo, Królowo Polski, ratuj nas, bo giniemy!" - podaje "Gazeta Polska codziennie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niebieski różaniec

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 12:00
Dziś temat ściśle październikowy. Od wielu lat peregrynuje po naszej parafii obraz Jezusa Miłosiernego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewangelizacja Facebooka - różańcem

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 07:11
Trwa akcja Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej „Róże różańcowe - zobacz jak to działa”. Ruszyła miesiąc temu, 7 października, w Święto Matki Boskiej Różańcowej.
rozwiń zwiń