Redakcja Programów Katolickich

Niebieski różaniec

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 12:00
Dziś temat ściśle październikowy. Od wielu lat peregrynuje po naszej parafii obraz Jezusa Miłosiernego.
Audio
Różaniec rodziny.
Różaniec rodziny.Foto: Glow Images/East News

Polega to na tym. że przenoszony jest z mieszkania do mieszkania, w każdym pozostając przeważnie na około dobę. A zajmuje sie tym od początku jedna rodzina, i to jest ich życiowa misja. Był ten obraz i u mnie, w moim domu. Ale najpierw przyszły dwie Panie żeby zapytać, czy Go w ogóle przyjmę. Jak można odmówić Panu Jezusowi? Oczywiście że się zgodziłam. No i umówiłyśmy się na konkretny dzień. Był to – dobrze pamiętam - 25 maja, dzień urodzin mojego nieżyjącego już Taty, i niech nikt mi nie mówi, że to tylko przypadkowy zbieg okoliczności!

Przygotowałam miejsce w pokoju, zgromadziłam kwiatki i zielone gałązki oraz świece. Wreszcie nadszedł ten moment. Obraz jest duży i ciężki, z trudem wniosły go dwie osoby, ale było ich więcej. Ustawili obraz, ja go ubrałam i wspólnie się pomodliliśmy. W komplecie dołączono zbiór odpowiednich modlitw na tę okazję.

No i zostałam sama, tylko z Panem Jezusem.

Zaraz zawiadomiłam kogo mogłam o tym wydarzeniu, może ktoś też zechce przyjść. Owszem, przyszły najbliższe sąsiadki, ale i kilka osób znajomych i z rodziny. Między innymi – przyszła po szkole wnuczka z kolegą. Gdy wspólnie odmawialiśmy różaniec, ten całkiem świecki przecież chłopak z dużą znajomością rzeczy włączył się do wspólnej modlitwy. A mówi się, że nasza młodzież jest mało dojrzała religijnie! Potem w miejscu, gdzie stał Święty Obraz, powiesiłam krzyż z ostatnich misji parafialnych, i zawiesiłam obraz Jezusa Miłosiernego, który kiedyś oprawił jeszcze mój Tato. No i pozostał mi na pamiątkę tego wielkiego i pięknego wydarzenia - różaniec, podarowany przez osoby posługujące tej wędrówce obrazu. Zwykły, plastikowy, niebieski różaniec. I to jest teraz mój ulubiony różaniec podręczny, leży zawsze na widoku, na stole kuchennym, gdzie często urzęduję. Niebieści się obok stosu modlitewników. Parafialne Jerycho też na nim odmawiam. No po prostu jest niezastąpiony!

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Daję im, czego chcą

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 16:00
„Dlaczego tak się dzieje – pyta w liście Pani Maria z Ursynowa – że ludzie żyją bez Boga, łamią wszelkie przykazania, a powodzi im się dobrze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarka Bożego Miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 12:00
W dość krótkim czasie dostaliśmy ostatnio biografie Mistrza, są to: Paul Johnson „Jezus. Najwierniejsza biografia” i Peter Seewald „Jezus Chrystus. Biografia”. Zaś teraz mamy biografię Sekretarki - czyli książkę Ewy K. Czaczkowskiej „Siostra Faustyna. Biografia świętej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnica drogi

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 15:00
Maj to miesiąc Maryjny. A Maryja to przede wszystkim - różaniec. Zawsze fascynowała mnie piąta tajemnica radosna – odnalezienie Pana Jezusa w świątyni.
rozwiń zwiń