Redakcja Programów Katolickich

Znam cię

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 12:00
Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce.
Audio
  • Homilia wygłoszona przez ks. Krzysztofa Marcyńskiego w dniu 29 kwietnia 2012 r. podczas mszy św. o godz. 9.00 w Bazylice p.w. Świętego Krzyża w Warszawie
  • Abyś dzień święty święcił - ks. Andrzej Łysy - 29 04 2012
Konfesjonał w Liart, Francja, fronton przedstawiający Jezusa Dobrego Pasterza
Konfesjonał w Liart, Francja, fronton przedstawiający Jezusa Dobrego PasterzaFoto: Markus3 , źr. Wikipedia, lic. CC

Z Ewangelii według świętego Jana - J 10,11-18

Jezus powiedział:

„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca”.

Zobacz więcej na temat: Kościół
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie Chrystusa w sztuce

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2008 21:00
Czy opowieść o życiu Chrystusa nadal może inspirować artystów? Czy też sztuka sakralna stanowi dziś jedynie dekorację wnętrz kościelnych, często ocierając się o kicz? Na początek przypomnijmy kilka wielkich dzieł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Kowalczyk: Bóg stoi po stronie życia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012 17:22
- Znakiem tego jest zmartwychwstanie Chrystusa. Dar życia ludzkiego jest największym darem jaki człowiek posiada na ziemi - powiedział prymas Polski abp Józef Kowalczyk.
rozwiń zwiń