Redakcja Programów Katolickich

Czy naprawdę wierzysz?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 15:00
Czy wiara przenika nasze życie? Czy pamiętamy o tym, że jesteśmy ludźmi wierzącymi? Czy człowiek potrafi żyć bez wiary, a jeśli tak to czy takie życie ma sens? Takie pytania postawili twórcy filmu p.t. „Czy naprawdę wierzysz?”, który wszedł do kin 18 września.
Audio

Patronat nad tym filmem objęło Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. – Podobnie jak to było z filmem p.t. „Bóg nie umarł, zgodziliśmy się promować również i ten, który jest kontynuacją podjętych poprzednio wątków. Zaproponowaliśmy także, aby był on jednym ze środków przygotowywania się do Światowych Dni Młodzieży – powiedział ks. Krzysztof Dukielski, zastępca dyrektora Krajowego Biura ŚDM.

Jak podkreślił gość audycji "Kierunek Kraków", ŚDM nie są celem, ale środkiem, żeby przybliżać młodych do Jezusa. - Jeśli przygotowujemy się do tych dni z otwartym sercem, to kiedy nadejdą, będziemy świadomie wyznawać swoją wiarę. Wówczas Pan Bóg będzie mógł nam powiedzieć o wiele więcej. Jan Paweł II wiele razy podkreślał, że tu nie chodzi o ten jeden tydzień, tylko impuls jaki niosą ze sobą Światowe Dni Młodzieży. Trzeba solidnie przepracować ten czas, który nam pozostał do lipca 2016 r. - dodał ks. Krzysztof Dukielski. - Proszę sobie wyobrazić, że w niektórych diecezjach przygotowujemy się do tych wydarzeń już od dwóch lat.

„Czy naprawdę wierzysz” to film w reżyserii Jona Gunna, o realnym działaniu mocy Boga w życiu człowieka. Głównym bohaterem jest pastor, który po spotkaniu z ulicznym kaznodzieją, zmienia swoje życie i zaprasza do niego Boga. Film to w sumie historia 12 ludzi, którzy zostali doświadczeni w odmienny sposób: bezdzietność, choroba, śmierci bliskiej osoby, samotność. Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się, jednak każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkrywa w końcu moc Chrystusowego krzyża.

- Trudność polega na tym, żeby w swoim życiu naprawdę spotkać Boga - powiedział zastępca dyrektora Krajowego Biura ŚDM. - Film stawia nam właśnie to pytanie: czy Bóg, w którego wierzysz, jest twój czy twoich rodziców i kultury, w której wzrastasz? A przede wszystkim: czy masz z Nim żywy kontakt?

Na audycję „Kierunek Kraków" w Czwórce, zaprasza Sylwia Sułkowska

***

Tytuł audycji: „Kierunek Kraków"

Prowadziła: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 27.09.2015 r.

Godzina emisji: 07.00

kawa

Zobacz więcej na temat: Światowe Dni Młodzieży 2016
Czytaj także

Papież w orędziu na Światowe Dni Młodzieży 2016: Kraków czeka na nas z otwartym sercem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 13:07
"Kraków, miasto św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej, czeka na nas z otwartymi ramionami i otwartym sercem" - napisał papież Franciszek w orędziu na XXXI Światowe Dni Młodzieży. Przypomniał, że wpisują się one w Rok Miłosierdzia w Kościele.
rozwiń zwiń