Redakcja Programów Katolickich

Wolontariusze ŚDM na Orszaku Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:00
Podczas tegorocznych obchodów Święta Trzech Króli, wśród Orszaków, które przejdą ulicami wielu polskich miast, znajdą się także wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, jakie zadania będą wykonywać?
Audio
www.krakow2016.com
www.krakow2016.comFoto: Fot. Marianna Gurba, Michał Kłosowski

Tegorocznym hasłem barwnych, kolędujących korowodów, z licznym udziałem rodzin są słowa: „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie”. W ten sposób organizatorzy chcą podkreślić wydarzenia nadchodzącego roku: Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz XXXI Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. - Hasło to, jest bezpośrednio związane z ogłoszonym przez papieża Franciszka - Rokiem Miłosierdzia, oraz hasłem ŚDM i jego głównym przesłaniem czyli „Błogosławieni Miłosierni” - wyjaśnił Adam Kowalewski, z Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, archidiecezji warszawskiej.

Orszak Trzech Króli z roku na rok przybiera coraz większe rozmiary. - Obecnie samych wolontariuszy, rozdających korony i śpiewniki, będzie ponad 350 osób, zaś aktorów biorących udział w jasełkach, prawie tysiąc. Liczymy też na duże zaangażowanie samych uczestników Orszaku. W ubiegłym roku było ich ponad milion, w całej Polsce, zaś widzów śledzących to wydarzenie, przed telewizorami ponad 1,5 miliona - podsumował Adam Grzywacz z Orszaku Trzech Króli, odpowiedzialny za wolontariat.

W tym roku na Orszaku Trzech Króli pojawią się także wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, którzy będą informować o zbliżających się w Krakowie wydarzeniach. Będą także zbierać pieniądze na cele organizacyjne m.in.: Dni w Diecezjach. - W Warszawie, wolontariusze będą towarzyszyć Trzem Królom i nieść flagi z logo ŚDM, ponadto będą też udzielać wszystkich informacji dotyczących Dni Młodzież i przekonywać ludzi, że warto się przygotować i zaangażować – powiedział Alek Wiśniewski z Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, archidiecezji warszawskiej.

Jak poinformował Adam Kowalewski, zaangażowanych w działania podczas Orszaku, jest kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy będą chcieli dotrzeć przede wszystkim do rodzin. - Chcemy poinformować warszawskie rodziny, że mogą przyjąć pielgrzymów do swoich domów i że wciąż czekamy na ich zgłoszenia - dodał Adam Kowalewski.

Na audycję „Kierunek Kraków" w Czwórce, zaprasza Sylwia Sułkowska.

***

Tytuł audycji: „Kierunek Kraków"

Prowadził: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 3.01.2016 r.

Godzina emisji: 07.00

kawa

Czytaj także

Jaki był miniony rok dla młodych chrześcijan?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 17:00
W audycji podsumujemy rok 2015 w chrześcijaństwie i Kościele z punktu widzenia młodzieży uczestniczącej w najważniejszych wydarzeniach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rok 2016 w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 15:00
O przeszłości warto pamiętać, bo to ona buduje naszą tożsamość. Rozpoczynający się rok przynosi wiele okazji, by przypomnieć sobie nasze korzenie, ale także uzmysłowić nadchodzące okazje i uroczystości.
rozwiń zwiń