Polskie Radio
Section05
Trzech Króli

"Panu dzięki oddawajmy". Symboliczny Orszak Trzech Króli w Warszawie

Z powodu pandemii Orszak Trzech Króli w stolicy miał w tym roku formę symboliczną. Po modlitwie Anioł Pański na Placu Zamkowym, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, Trzej Królowie udali się na Plac Piłsudskiego, aby pokłonić się Jezusowi w symbolicznej szopce. Patronem medialnym Orszaku Trzech Króli jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  Trzech Króli Kościół religia Warszawa Polskie Radio W POLSKIM RADIU POLSKA

Dziś święto Trzech Króli - uroczystość Objawienia Pańskiego

Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną w tradycji jako Trzech Króli. Pokłon Mędrców złożony Dziecięciu Jezus symbolizuje pokłon ludzkości przed Bogiem Wcielonym, Królem Wszechświata.  W kościele łacińskim uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętowana już od czwartego wieku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia chrześcijaństwo Kościół katolicki aktualności katolickie Trzech Króli

"Cuda, cuda ogłaszają". 1,3 mln ludzi przeszło w Orszakach Trzech Króli w polskich miastach

W całej Polsce odbyły się uroczystości związane ze świętem Objawienia Pańskiego, popularnie nazywanym świętem Trzech Króli. Orszaki przeszły łącznie w 872 miejscowościach w Polsce i 21 poza granicami kraju. Hasłem tegorocznego pochodu były słowa kolędy "Cuda, cuda ogłaszają".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trzech Króli społeczeństwo aktualności katolickie religia chrześcijaństwo wiara