X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Trzech Króli

Orszaki Trzech Króli w całej Polsce. Prezydent maszerował w Skoczowie

Każdy może przyjść i być między nami - Polakami i chrześcijanami - jeżeli szanuje naszą tradycję, wiarę, przekonania i jeżeli nie chce ich naruszać - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Orszaku Trzech Króli w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. W tym roku największe uliczne jasełka odbyły się pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trzech Króli Andrzej Duda chrześcijaństwo aktualności katolickie religia

Święto Trzech Króli. Orszaki na ulicach polskich miast

Tłumy warszawiaków uczestniczyły w 10. Orszaku Trzech Króli. Barwny pochód na czele ze Świętą Rodziną i trzema królami wyruszył w południe z Placu Zamkowego i przeszedł do stajenki na Placu Józefa Piłsudskiego. Orszakowi towarzyszyło hasło "Bóg jest dla wszystkich". W tym roku Orszaki Trzech Króli zorganizowano w prawie 650 miejscowościach w Polsce i 16 poza jego granicami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trzech Króli aktualności katolickie

Kim byli mędrcy ze Wschodu?

Trzej Królowie przybyli, by oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi – to fakt historyczny czy jedynie biblijne opowiadanie? Wzmianka o tym wydarzeniu znajduje się w Ewangelii św. Mateusza. Co na ten temat mówią naukowcy i sztuka? O wędrówce trzech mędrców mówili w Polskim Radiu 24 Grzegorz Górny, autor książki "Trzej królowie. Dziesięć tajemnic" i fotograf Janusz Rosikoń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trzech Króli Kościół katolicki Kościół Jezus Chrystus Biblia

Orszak Trzech Króli. "Świadectwo wiary i rodzinności"

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek, wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce i zagranicą. O zaangażowaniu różnych środowisk w to przedsięwzięcie, tradycji i historii orszaków Trzech Króli mówili w Polskim Radiu 24 m.in. Przemysław Goławski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich i ks. Dariusz Kowalczyk z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trzech Króli chrześcijaństwo katolicyzm Kościół