Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Nad Betlejem jasna gwiazda zaświeciła i zagrała [OGLĄDAJ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 08:00
Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd w świąteczny czwartek 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w którym wystąpili Kaja i Janusz Prusinowscy z Przyjaciółmi.
Koncert Nad Betlejem jasna gwiazda odbędzie się 6 stycznia o godz. 13.00
Koncert "Nad Betlejem jasna gwiazda" odbędzie się 6 stycznia o godz. 13.00Foto: Polskie Radio

Im w koło ciemniej i chłodniej, tym bardziej przydają się jasne światła w drodze. Dla nas takim punktem jest Gwiazda Betlejemska. O niej i o wędrówce Trzech Króli opowiadało kolędowanie "Nad Betlejem jasna gwiazda".

6 stycznia 2022 roku, godz. 13

OGLĄDAJ NA ŻYWO!

Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej do specjalnego, zimowego koncertu z serii Źródełko zaprosiło wspaniałych gości: Marię Siwiec z Gałek Rusinowskich, która zaśpiewała taneczne pastorałki z Radomszczyzny, Rodzinę Burdalskich, która wzbogaciła koncert instrumentalnie, wesołościowo i zaśpiewała piękne kolędy z Suwalskiego. Wraz z nimi przenieśliśmy się w świat starodawnych obyczajów, gdy świętowano w skupieniu i bawiono się do utraty tchu.

Piękne kolędy naszych Mistrzyń zaprosiły do karnawałowego tańca! Wraz z Olgą Stopińską wspominaliśmy panią Zofię Warych z Myszyńca na Kurpiach, śpiewając kolędy i pastorałki, jakie zostawiła. Przypomniane też był ulubione utwory  z północy, południa, wchodu i zachodu Polski.

A towarzyszyła temu gromada dzieci, które zdobywają pierwsze, kolędnicze doświadczenia wraz z Kompanią Janusza Prusinowskiego Piotrem Piszczatowskim, Michałem Żakiem, Szczepanem Pospieszalskim.

Wystąpili:

Kaja i Janusz Prusinowscy

Kompania Janusza Prusinowskiego

Maria Siwiec

Olga Stopińska

Rodzina Burdalskich

Transmisja koncertu na antenie Polskiego Radia Dzieciom, streaming na FB Radiowego Centrum Kultury Ludowej i PRD i na portalu polskieradio.pl.

Tak Prusinowscy z przyjaciółmi kolędowali lata, lata temu...

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---


Czytaj także

Sylwestrowe gry i zabawy

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 07:15
Już za chwilę koniec roku. Pora więc zacząć przygotowania do sylwestrowych zabaw. W co się bawić, co tańczyć na tegorocznych zabawach sylwestrowych i karnawałowych oraz skąd wziął się zwyczaj balów sylwestrowych i jak takie zabawy wyglądały dawniej? O tym w dzisiejszej audycji
rozwiń zwiń