X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Nowe propozycje legendarnego polskiego teatru we Lwowie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 09:00
Dawne Kresy Wschodnie zajmują szczególne miejsce w świadomości Polaków. Dla wielu z nas tereny te wiążą się przede wszystkim z nostalgicznymi wspomnieniami, choć Polacy mieszkający na Łotwie, Litwie, Białorusi czy Ukrainie współtworzą także współczesną kulturę tych krajów. 
Audio
  • Zapowiedź litewskiej premiery płyty "Šulinys" zespołu Babadag i opowieść o pracy Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie (Z muzyką po Kresach/Jedynka)
Panorama Lwowa.
Panorama Lwowa.Foto: Shutterstock.com/Rastislav Sedlak

W pierwszej odsłonie porozmawialiśmy o towarzyszącym Festiwalowi Dziedzictwa Kresów spektaklowi "Historyja o chwalebnym zmartwychwstaniu" Mikołaja z Wilkowiecka w wykonaniu Polskiego Teatru Ludowego ze Lwowa, który wystawiony zostanie 7 września w Przemyślu.

Prowadzący zapowiedzieli na antenie radiowej Jedynki premierę polsko-litewskiego projektu muzycznego Oli Bilińskiej i zespołu Babadag "Šulinys" - albumu eksplorującego bogactwo muzycznej kultury terenu wschodniej Polski, graniczącej z Litwą. Tam między innymi żywa jest ciągle tradycja śpiewania pieśni litewskich, nazywanych sutartines.

***

Słuchaczy zapraszamy do dzielenia się ciekawymi wspomnieniami, opowieściami i propozycjami tematów, które uważają Państwo za ważne dla polskiej społeczności na Kresach.

kresy@polskieradio.pl.

SMS-y: 71 151

***

Tytuł audycji: Z muzyką po Kresach

Prowadzą: Aleksandra TykarskaPiotr Kędziorek 

Goście: Elżbieta (aktorka, redaktorka) i Luba Lewak (aktorka Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie)

Data emisji: 7.09.2019

Godzina emisji: 18.10

at