Historia

Katyńskie publikacje

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2010 06:00
Ukazały się książka oraz audiobook poświęcone pamięci zbrodni katyńskiej.


„Mord katyński. Siedemdziesiąt lat drogi do prawdy” Wojciech Materski

Publikacja Wojciecha Materskiego stanowi kompendium wiedzy o siedemdziesięcioletnim procesie dochodzenia do prawdy o bezprecedensowej zbrodni katyńskiej, jednej z najtragiczniejszych kart najnowszej historii Polski. Bazą dla książki stała się obszerna dokumentacja źródłowa pochodząca z archiwów polskich i rosyjskich oraz literatura przedmiotu.

„Mord katyński. Dokumenty zbrodni” (audiobook)

Audiobook stanowi wybór kilkudziesięciu dokumentów wraz z komentarzami, dokonany spośród tysięcy znajdujących się w czterotomowej publikacji poświęconej zbrodni katyńskiej („Katyń. Dokumenty zbrodni”), która ukazała się staraniem Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w latach 1995-2006.

Przy współpracy znanych polskich aktorów powstała kilkudziesięciominutowa opowieść o zbrodni i kłamstwie, adresowana nie tylko do uczniów, studentów i nauczycieli, jako pomoc metodyczna, ale do wszystkich ceniących historyczną prawdę. To także wypełnianie misji archiwów państwowych, których zadaniem jest nie tylko zachowanie pamięci o minionych wydarzeniach, ale też prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej w tym zakresie.
Wybór dokumentów: Sławomir Radoń. Czytają: Olgierd Łukaszewicz (dokumenty), Jacek Rozenek (komentarze) Czas nagrania: 62 min.

Więcej: www.archiwa.gov.pl

Czytaj także

Komiks o Katyniu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2010 19:00
Powstał komiks o zbrodni katyńskiej. Fabuła opiera się na wspomnieniach Józefa Czapskiego.
rozwiń zwiń