X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Łukaszenka: sytuacja bezpieczeństwa zmusza nas do reagowania

23.09.2019 16:46
Prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że "Białoruś znalazła się w zapalnym punkcie i musi podejmować działania dla swojego bezpieczeństwa". Jako przyczynę wskazał "zerwanie układu INF" o likwidacji rakiet średniego i krótszego zasięgu.
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka
Prezydent Białorusi Alaksandr ŁukaszenkaDrop of Light/Shutterstock.com

- Białoruś kategorycznie występuje przeciwko rozmieszczeniu takiej broni w Europie - powiedział Łukaszenka podczas spotkania z szefem Państwowego Komitetu Przemysłu Wojskowego Ramanem Hałouczanką.

Według Łukaszenki po tym jak "zerwano” INF Białoruś "znalazła się w centrum uwagi". - Znajdując się w tym kotle, w tym zapalnym politycznym punkcie, nie możemy nie myśleć o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa. Świat, niestety, nie stał się bezpieczniejszy. Widzimy to i musimy podejmować określone kroki - powiedział.

Prezydent Białorusi wskazał, że jego kraj posiada już rakiety Polonez, które w podstawowej wersji mają zasięg do 200 km, a obecnie planuje stworzenie silniejszej broni. - Chodziło o zwiększenie zasięgu, mocy tych rakiet na bazie tego, co już mamy, doświadczenia naszych partnerów, przede wszystkim Chin, z którymi aktywnie współpracujemy w dziedzinie budowy rakiet - podkreślił Łukaszenka.

Traktat INF

Traktat INF został podpisany w 1987 roku przez przywódców USA Ronald Reagana i ówczesnego ZSRR Michaiła Gorbaczowa w Waszyngtonie i dotyczy pocisków o zasięgu od 500 do 5500 km.

Wbrew INF Rosja rozmieściła nowe pociski manewrujące SSC-8, będące lądową wersją bazujących na okrętach podwodnych pocisków SSN-21 Sampson. W odpowiedzi Stany Zjednoczone najpierw zawiesiły swój udział, a następnie wycofały się z układu.

Według białoruskiego MSZ zakończenie działania układu INF „poważnie szkodzi bezpieczeństwu międzynarodowemu i stabilności strategicznej, tworząc przesłanki do wyścigu zbrojeń w różnych regionach świata, przede wszystkim w Europie”.

PAP/dad

Szef MSZ dla "Wprost": mamy pomysł, jak odzyskać wrak TU-154M

23.09.2019 10:43
Zaproponowałem szefowi rosyjskiego MSZ Siergiejowi Ławrowowi, by wrak tupolewa wrócił do Polski, ale pozostał pod specjalną obserwacją Rady Europy, a Rosja miałaby do niego dostęp, gdy wymaga tego śledztwo - poinformował w wywiadzie z "Wprost" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Nowe informacje ws. deklaracji Duda-Trump. Co z wizami?

23.09.2019 14:50
- Deklaracja, którą mają podpisać w Nowym Jorku prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump mówi o konkretnych miejscach stacjonowania wojsk USA w Polsce i potwierdza, że w Polsce będzie amerykańskie dowództwo dywizyjne - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Ukraina: Zełenski podpisał ustawę umożliwiającą impeachment prezydenta

23.09.2019 15:20
Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę umożliwiającą impeachment prezydenta. Zwracając się do Ukraińców, namawiał ich do poszanowania prawa i walkę z korupcją.