X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
traktat INF

Szef NATO: Rosja cały czas łamie INF, musimy odpowiedzieć

Rosja cały czas łamie traktat INF o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu, Sojusz będzie musiał odpowiedzieć - powiedział sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg mówił o tym podczas konferencji zapowiadającej spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich w tym tygodniu w Waszyngtonie z okazji 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Zobacz więcej na temat:  NATO Rosja Jens Stoltenberg ŚWIAT Europa traktat INF

"Kulisy spraw". Co dalej z traktatem INF?

- W przeszłości NATO nie popierało w istotny sposób prób skłonienia Rosji do przestrzegania porozumienia INF, czyli traktatu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu. Przez wiele lat wspólne stanowiska Sojuszu w tej kwestii były ogólnikowe i nic nie wskazywało na to, że sojusznicy zgodzą się na rozmieszczenie nowych pocisków amerykańskich w Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Kacprzyk, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  traktat INF Rosja Stany Zjednoczone USA wojsko armia ŚWIAT

USA z poparciem NATO wycofują się z układu INF

- USA zawieszają przestrzeganie układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu INF i za pół roku wycofają się z traktatu, jeśli Rosja nie zacznie się stosować do jego zapisów - oświadczył w piątek sekretarz stanu Mike Pompeo. USA i całe NATO stwierdziły, że Rosjanie naruszają traktat o pociskach średniego i pośredniego zasięgu, tym samym stawiając Zachód w trudnej sytuacji. Rada Północnoatlantycka oświadczyła dziś, że NATO w pełni wspiera działanie USA w sprawie traktatu INF.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja USA traktat INF

Media: USA ogłoszą zawieszenie INF. Rosja łamała ten układ

- Stany Zjednoczone ogłoszą zawieszenie przestrzegania obowiązującego między nimi a Rosją układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF) - podał w czwartek Reuters, powołując się na czterech przedstawicieli władz USA. Wcześniej Stany Zjednoczone dały Rosji 60 dni na powrót do przestrzegania traktatu. Termin upływa 2 lutego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja USA traktat INF

Ekspert: Rosja łamie traktat i gra na podział NATO

USA zapowiadają wyjście z traktatu o pociskach średniego i pośredniego zasięgu - powodem jest łamanie jego postanowień przez Rosję, która zbudowała pociski mogące razić kraje europejskie. - Nie spodziewam się reakcji Rosji na ten krok USA. To co widzimy, to właśnie reakcja USA i NATO, na to co zrobiła Rosja. Możemy za to spodziewać się ostrej rosyjskiej retoryki  - mówił w Jedynce Michał Baranowski (German Marshall Fund of the United States).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piotr Pogorzelski Michał Baranowski Afganistan traktat INF Rosja

TYLKO U NAS Konferencja o Iranie bez Niemiec? Ambasador: widmo rozłamu

- Otrzymaliśmy informacje na temat konferencji bliskowschodniej, mamy wciąż pytania, dyskutujemy o tym z naszymi polskimi i amerykańskimi sojusznikami. Jest niebezpieczeństwo, że dojdzie do rozłamu w Europie – szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini nie odnosi się do tej inicjatywy ze szczególnym entuzjazmem - powiedział ambasador Niemiec Rolf Nikel, pytany o stanowisko Berlina w tej sprawie. Wiceszef MSZ Bartosz Cichocki mówił zaś, że konferencja ma służyć zapobieganiu podziałom we wspólnocie transatlantyckiej.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS traktat INF USA Rosja Iran Niemcy

NASZ WYWIAD Ekspert: możliwy wyścig zbrojeń Rosja-USA. Chodzi o INF

To Rosja naruszała traktat o pociskach średniego i pośredniego zasięgu, zatem sojusznicy rozumieją zapowiedzi Waszyngtonu o wycofaniu się z traktatu. Jednak taka decyzja Stanów Zjednoczonych była zaskoczeniem – mówił  PolskieRadio24.pl  Tomasz Smura, kierownik biura analiz Fundacji imienia Kazimierza Pułaskiego. Jedną z możliwych konsekwencji jest rywalizacja Stanów Zjednoczonych i Rosji w zakresie pocisków średniego i pośredniego zasięgu.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD ŚWIAT USA Rosja traktat INF Donald Trump Raport Białoruś Białoruś