X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier nie ma wątpliwości: efektem Nord Stream 2 będzie destabilizacja Europy Wschodniej

08.09.2020 15:28
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że gazociąg Nord Stream 2 jest projektem politycznym, którego efektem będzie destabilizacja Europy Wschodniej. W rozmowie z telewizją Bloomberg wyjaśnił, że Niemcy stoją przed decyzją w sprawie zablokowania gazociągu.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że gazociąg Nord Stream 2 jest projektem politycznym, którego efektem będzie destabilizacja Europy Wschodniej. W rozmowie z telewizją Bloomberg wyjaśnił, że Niemcy stoją przed decyzją w sprawie zablokowania gazociągu (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas forum Crisis Boosting Investments w ramach obrad Foreign Direct Investment Forum w warszawskim Hotelu Marriott
Premier Mateusz Morawiecki podczas forum „Crisis Boosting Investments” w ramach obrad Foreign Direct Investment Forum w warszawskim Hotelu Marriott PAP/Radek Pietruszka

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił również, że w związku z otruciem Aleksieja Nawalnego, Polska będzie naciskała na Niemcy, by te wycofały się z budowy Nord Stream 2. Szef polskiego rządu jest zdania, że Berlin bez zastanowienia powinien zatrzymać realizację projektu.

Dodał, że sprawa rosyjskiego opozycjonisty oraz działania Kremla na Białorusi to ostatni dzwonek dla Niemiec w kwestii projektu, realizowanego na dnie Bałtyku.

Zdaniem premiera Mateusz Morawieckiego w odpowiedzi na ostatnie wydarzenia, Rosja powinna zostać potępiona oraz objęta sankcjami.


IAR/dad

Morawiecki: Białoruś i sprawa Nawalnego ostatnim dzwonkiem dla Niemiec i UE ws. Nord Stream 2

08.09.2020 10:07
Ostatnie wydarzenia na Białorusi, gdzie Rosja grozi interwencją, i próba otrucia lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego powinny być "ostatnim dzwonkiem alarmowym" dla Niemiec w kwestii stanowiska tego kraju i UE ws. Nord Stream 2 - powiedział polski premier.

Białoruskie media: polski proboszcz z zakazem posługi

08.09.2020 11:33
Władze Białorusi zakazały posługi proboszczowi Andrzejowi Wilkowi bez podania przyczyn – poinformował w poniedziałek portal Belsat.eu. Ks. Wilk ma polskie obywatelstwo i od lat pełnił posługę kapłańską na Witebszczyźnie.

"Solidarność" wspiera białoruskie związki zawodowe. Ważne spotkanie w Mińsku

08.09.2020 13:01
- Wiem, z czym jadę do Polski - powiedział we wtorek po rozmowach w Mińsku przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. W białoruskiej stolicy rozmawiał o możliwym wsparciu z przedstawicielami demokratycznych związków zawodowych.

BAE Systems i Huta Stalowa Wola będą współpracować przy eksporcie haubic Krab

08.09.2020 14:59
BAE Systems i Huta Stalowa Wola finalizują porozumienie, które umożliwi uzyskiwanie brytyjskich zgód na eksport samobieżnej armatohaubicy Krab – poinformowała we wtorek brytyjska firma.