Polskie Radio
Section05
Piotr Duda

Piotr Duda w Zamościu: wiarygodność jest najważniejsza, a my, Dudy dotrzymujemy słowa

- Wiarygodność w stosunku do wyborców, do członków "Solidarności", to jest coś, co nam przyświeca; Dudy tak mają, że dotrzymują słowa - oświadczył w piątek wieczorem przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w Zamościu (woj. lubelskie), podczas finałowego wiecu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Piotr Duda Solidarność kampania wyborcza

"Zawsze mieliśmy otwarte drzwi". Piotr Duda o współpracy Solidarności z prezydentem

- Ta umowa, którą podpisaliśmy w 2015 roku i to, co robiliśmy wspólnie jako Solidarność czy ja osobiście przez te 5 lat z panem prezydentem Andrzejem Dudą, te nasze działania, wychodziły poza ramy tego porozumienia - stwierdził w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, szef Solidarności. - Wiedziałem, że jeżeli coś jest nie tak w rozmowach, negocjacjach z rządem Zjednoczonej Prawicy, to zawsze mogę zwrócić się do pana prezydenta - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Senat Adrian Klarenbach Piotr Duda Solidarność

Szef Solidarności: prezydent pokazał, że jest człowiekiem dialogu, zasługuje na kolejną kadencję

- Nie ma żadnych wątpliwości, że prezydent Andrzej Duda jest człowiekiem dialogu, człowiekiem solidarności i uważamy, że zasługuje na to, aby piastować swoją funkcję przez kolejne pięć lat - ocenił w wywiadzie dla tysol.pl przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Piotr Duda Solidarność prezydent

"Na 99,9 proc. będzie tak samo". Piotr Duda o wyborach prezydenckich

- Komisja Krajowa "Solidarności" oceni, czy poprzemy Andrzeja Dudę. Ja jestem o tym przekonany. Uważam, że skoro od 1989 roku zawsze popieraliśmy kandydata na prezydenta, to i w tym przypadku na 99,9 procent będzie tak samo - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Duda Solidarność NSZZ Krzysztof Świątek Andrzej Duda Sejm Senat związki zawodowe

Gdańsk: powołano Radę Instytutu Dziedzictwa Solidarności

W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin oraz przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wręczyli 19 osobom nominacje do Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności. - Instytut Dziedzictwa Solidarności to instytucja absolutnie niezbędna – powiedział Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Solidarność NSZZ Jarosław Sellin Piotr Duda