Polskie Radio
Section05
Piotr Duda

Piotr Duda: musimy zrobić wszystko, żeby zachować polskie firmy energochłonne

- Po poniedziałkowym spotkaniu związkowców firm energochłonnych m.in. z ministrem Waldemarem Budą niestety potrzeba nie tylko decyzji merytorycznych, ale też decyzji politycznych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Jak mówił, ceny gazu i energii zagrażają m.in. polskiej hucie cynku i ołowiu w Miasteczku Śląskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Duda Krzysztof Świątek Solidarność NSZZ Waldemar Buda Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie wojna 2022 POLSKA

Piotr Duda: rozmiar zniszczeń na Ukrainie jest niewyobrażalny

- Ukraińscy żołnierze walczą nie tylko o wolną i demokratyczną Ukrainę, ale walczą także o Polskę i Europę, dlatego tak ważne jest dbać o uchodźców i w każdy inny sposób wspierać Ukrainę - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA polityka Solidarność Piotr Duda Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie Krzysztof Świątek

"Wspomnień czar". Piotr Duda przypomniał pięć punktów, o których Donald Tusk chciałby zapomnieć

Piotr Duda ostro skomentował we wpisie na Facebooku ostatnie słowa Donalda Tuska: "Wspomnień czar, czyli przypomnijmy sobie, jak ekipa Tuska traktowała sferę budżetową". Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" zwrócił uwagę na pięć punktów, o których szef Platformy Obywatelskiej chciałby zapomnieć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Duda budżet Donald Tusk Platforma Obywatelska NSZZ Solidarność

"Możemy być spokojniejsi o nasze bezpieczeństwo energetyczne". Szef Solidarności o porozumieniu ws. Turowa

- Dzięki temu porozumieniu możemy być spokojniejsi o nasze bezpieczeństwo energetyczne, tysiące miejsc pracy i los ludzi bezpośrednio zależnych od energii z Turowa - tak szef Solidarności Piotr Duda skomentował podpisaną przez Polskę i Czechy umowę w sprawie kopalni w Turowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Czechy Piotr Duda Solidarność Turów kopalnia Turów polityka

Piotr Duda: dziś esbecy podnoszą głowę do góry, dlatego musimy pamiętać o bohaterach "Solidarności"

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda apelował o pamięć o wydarzeniach i zbrodniach sprzed 40 lat. Według niego, choć dorobkiem Sierpnia 80' jest wolna, suwerenna Polska, to o tę wolność i suwerenność nadal trzeba walczyć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 13 grudnia stan wojenny komunizm historia Polski społeczeństwo Solidarność Piotr Duda

"Jedna z najczarniejszych dat". Szef Solidarności o 13 grudnia 1981

- Junta Jaruzelskiego wypowiedziała wojnę narodowi polskiemu, nie najeźdźcy zewnętrznemu, tylko swojemu społeczeństwu - powiedział w niedzielę w Bydgoszczy szef Solidarności Piotr Duda, nawiązując do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. - 13 grudnia 1981 r. to jedna z najczarniejszych dat w historii naszej ukochanej ojczyzny - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stan wojenny Solidarność Piotr Duda PRL NSZZ historia Polski

"Tu nie chodzi o żadną ekologię. To biznes i polityka". Piotr Duda o sprawie kopalni Turów

- Kary, które Polska ma płacić za działanie kopalni Turów, są kuriozalne. Skąd TSUE wzięło sobie kwotę 500 tys. euro dziennie? To zamordyzm, który nie ma nic wspólnego z demokracją - powiedział szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w programie "O co chodzi" na antenie TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kopalnia Turów energetyka Unia Europejska polityka Trybunał Sprawiedliwości UE Piotr Duda Solidarność

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda o TSUE

- Skoro jedna pani sędzia między lunchem, a przerwą śniadaniową ma możliwość zamknięcia tysięcy miejsc pracy i pozbawienia energii elektrycznej milionów Polaków, to ja mam tę możliwość i z tego korzystam, żeby po prostu zamknąć ten trybunał niesprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia ŚWIAT Europa Unia Europejska Luksemburg Trybunał Sprawiedliwości UE Solidarność Piotr Duda Krzysztof Świątek

Abp Jędraszewski: nie możemy zgodzić się na to, że chcą deprawować nasze dzieci i młodzież

- Próbuje się stosować perfidne metody nacisku obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli to w imię tzw. tolerancji; uwłacza to godności człowieka - powiedział w niedzielę na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Solidarność Jasna Góra Kościół katolicki Marek Jędraszewski Piotr Duda

Niezwykły tydzień z językiem polskim. Trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego

"Renesansowa perełka", "Padwa Północy", "miasto idealne" – na takie miana zasłużył sobie Zamość. To tu w dniach 1-7 sierpnia odbywa się festiwal Stolica Języka Polskiego i to tu spotkała się Katarzyna Stoparczyk z Piotrem Dudą – dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą Festiwalu Stolica Języka Polskiego oraz Magdą Kłos-Podsiadło – kuratorką Małej Stolicy Języka Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk dzieci Zamość poprawna polszczyzna język polski Piotr Duda KULTURA literatura KSIĄŻKA

"Nie wierzę w nawrócenie zatwardziałego liberała". Piotr Duda o słowach Donalda Tuska nt. 500+

- Donald Tusk wcześniej kłamał w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. I prawdopodobnie to, co dzisiaj mówi - choćby o 500+ - jest kolejnym jego kłamstwem. Nie wierzę w nawrócenie zatwardziałego liberała - podkreślił w Polskim Radiu 24 przewodniczący Krajowej Komisji NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność Piotr Duda Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska 500+