X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ z wizytą w Kijowie. "Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności"

08.04.2021 16:18
Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic - oświadczył polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas czwartkowej wizyty w Kijowie.
Audio
  • Kwestia eskalacji napięcia militarnego przez Rosję - to główny temat wizyty szefa polskiego MSZ w Kijowie. Minister Zbigniew Rau spotkał się ze swoim odpowiednikiem - Dmytrem Kułebą. Materiał Pawła Buszki (IAR)
  • Eskalacja napięcia w Donbasie. Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Szef MSZ Zbigniew Rau z wizytą na Ukrainie
Szef MSZ Zbigniew Rau z wizytą na UkrainieŹródło: Twitter/MSZ/@MSZ_RP

"Minister Zbigbniew Rau zapewnił, że Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic" - podało polskie MSZ.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Ukrainy omówili "zagrożenia dla pokoju w Europie wynikające z eskalacji napięcia wzdłuż północnego i wschodniego odcinka granicy Ukrainy i na okupowanym Krymie oraz z budowy Nord Stream 2" - przekazało polskie MSZ na Twitterze.

Jak dodano, podczas wizyty minister Rau podkreślił: "Ukraina ma prawo się bronić!".

Polska i Ukraina oraz państwa bałtyckie, a także USA, sprzeciwiają się budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2. Krytycy tego projektu wskazują, że zwiększy on zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzy wpływ Kremla na politykę europejską.

Na początku czwartkowego spotkania Rau i Kułeba oddali cześć pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie.

W Donbasie, gdzie w lipcu 2020 roku weszło w życie zawieszenie broni, obserwowana jest eskalacja konfliktu. Według strony ukraińskiej Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą.


IAR/PAP/dad

Rosyjski ekspert o "wyzerowaniu kadencji Putina": teraz może odejść dopiero wtedy, gdy sam zechce

08.04.2021 12:40
W obecnych warunkach jedyna opcja odejścia Władimira Putina ze stanowiska to taka, że sam tego zechce – uważa rosyjski politolog Iwan Prieobrażeński o ustawie, która "wyzerowała kadencje" przywódcy Rosji. Jego zdaniem to przejście od autokratyzmu wyborczego do "dyktatury".

Joe Biden wyznaczy specjalnego pełnomocnika ds. wstrzymania Nord Stream 2

08.04.2021 11:11
Według informacji serwisu Politico, administracja Bidena ma wyznaczyć specjalnego pełnomocnika do negocjacji w sprawie wstrzymania gazociągu Nord Stream 2. Funkcję tę może objąć gazowy weteran - Amos Hochstein.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oddał cześć pamięci ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie

08.04.2021 14:59
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, który przebywa z wizytą na Ukrainie, wraz z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytrem Kułebą, oddali cześć pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie. Uroczystość odbyła się pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie.