X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Republikanie: uległość Bidena wobec Rosji między innymi w sprawie Nord Stream 2 wystawia USA na ciosy

13.05.2021 12:39
Republikanie skrytykowali prezydenta USA Joe Bidena za bierną postawę wobec cyberataku, który spowodował zamknięcie ropociągu Colonial Pipeline. – Pozwalamy Rosji na zbyt wiele – twierdzi senator Tom Cotton, członek komisji ds. wywiadu odnosząc się także do spornego projektu Nord Stream 2. 
Joe Biden
Joe Biden PAP/EPA/MELINA MARA/POOL

Colonial Pipeline, który dostarcza około 45 procent paliwa zużywanego na Wschodnim Wybrzeżu, wstrzymał działalność pod koniec ubiegłego tygodnia. Oprogramowanie ransomware, stworzone przez grupę DarkSide, zatrzymało niektóre systemy gazociągu. FBI poinformowało, że hakerzy porozumiewali się po rosyjsku, a ich złośliwe oprogramowanie jest zakodowane tak, aby nie atakowało sieci korzystających z klawiatur w języku rosyjskim.

Senator Tom Cotton uważa, że rosyjska grupa nie byłaby w stanie przeprowadzić takiego ataku bez wiedzy tamtejszego rządu. – Bez cichego przyzwolenia rządu Władimira Putina byłoby to niemożliwe. To pokazuje, że słaba polityka Joe Bidena wobec Rosji ma konsekwencje i odbija się na bezpieczeństwie USA – powiedział.

– Jeśli przedłużasz traktat o broni jądrowej, który faworyzuje Rosję, i pozwalasz jej zbudować gazociąg do Niemiec pod Morzem Bałtyckim, a dodatkowo zapraszasz Putina na szczyt, to automatycznie wystawiasz się na tego typu działania – dodał Cotton. Wspomniany gazociąg to Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec, który został objęty sankcjami USA, ale te nie zostały wciąż poszerzone przez Biały Dom pomimo ponadpartyjnego apelu parlamentu.

Na początku tego tygodnia, Anne Neuberger, zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego powiedziała, że administracja prezydenta Bidena nie obwinia żadnego kraju za ten cyberatak.


Źródło: biznesalert.pl/ho

Rosjanie sugerują natychmiastowe odcięcie Polski od gazu

12.05.2021 11:23
Rosyjskie media biją na alarm, że Polska zamierza „przywłaszczyć sobie” część gazociągu Jamał - Europa. Wzywają również Moskwę do bardziej aktywnych działań wyprzedzających, w tym także wstrzymania dostaw gazu.

W Rosji nie będą wydawane amerykańskie wizy

12.05.2021 12:20
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Rosji wstrzymuje od dziś wydawanie wiz. Wyjątkiem będą wizy dyplomatyczne.

Wyciek: Rosja może wchłonąć wschód Ukrainy. Czy USA poszerzą sankcje wobec Nord Stream 2?

13.05.2021 12:26
Agencja Bloomberg dotarła do dokumentów, z których wynika, że Europa obawia się wchłonięcia wschodu Ukrainy przez Rosję. Mimo to budowa spornego gazociągu Nord Stream 2 postępuje, ale możliwe jest poszerzenie sankcji USA wobec niego.