X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Dziękuję za służbę, od lat świat ceni wasz profesjonalizm". Szef MON w Święto Lotnictwa Polskiego

28.08.2021 17:05
Składając życzenia lotnikom z okazji przypadającego dziś Święta Lotnictwa Polskiego, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak we wpisie na Twitterze podziękował im i zapowiedział kupno nowych samolotów.
Szef MON Mariusz Błaszczak
Szef MON Mariusz Błaszczak Forum/Daniel Dmitriew

"Dziękuję za służbę lotnikom, którzy na co dzień służą w Wojsku Polskim. Swoje zadania musicie wykonywać na najlepszym sprzęcie i dlatego wkrótce na wyposażenie Sił Zbrojnych RP trafią myśliwce F35" - napisał szef MON.

Święto Lotnictwa Polskiego zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge w Berlinie w 1932 r.

Polscy piloci zwycięstwo wywalczyli na rodzimym samolocie RWD-6, którego współkonstruktorem był inżynier Stanisław Wigura.

W okresie międzywojennym, święto lotnictwa obchodzono 5 listopada, dla uczczenia rocznicy pierwszego lotu bojowego w niepodległej Polsce.

W PRL władze kilkakrotnie zmieniały datę uroczystości. Dzień Lotnika świętowano w dwóch terminach: 1 września - w rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 23 sierpnia - w rocznicę pierwszych walk myśliwców z 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego na przyczółku warecko-magnuszewskim w 1944 roku.

Od 1993 r. 28 sierpnia jest wspólnym świętem lotnictwa cywilnego, wojskowego oraz przemysłu lotniczego.

IAR/ho

Grecja: uroczyste zakończenie misji polskich strażaków. W niedzielę wyruszą do kraju

28.08.2021 13:00
Polscy strażacy, którzy pomagają Grekom gasić pożary w tym kraju, kończą w sobotę swoją misję. W niedzielę ruszą do Polski.

Odwet USA na Państwie Islamskim. Rzecznik Centralnego Dowództwa: zabiliśmy cel

28.08.2021 10:24
Amerykańskie siły powietrzne przeprowadziły w Afganistanie pierwszy atak odwetowy po samobójczym zamachu terrorystycznym w Kabulu, w którym zginęło 13 amerykańskich żołnierzy i ponad 170 afgańskich cywilów. Pentagon poinformował, że celem uderzenia był członek odpowiedzialnej za zamach organizacji Państwo Islamskie.

"90 proc. mniej zakażeń wśród zaszczepionych". Belgijscy eksperci o skutecznej walce z koronawirusem

28.08.2021 17:01
Ryzyko zakażenia koronawirusem spada o 90 procent wśród osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Takie są wnioski z badań przeprowadzonych przez belgijski instytut zdrowia publicznego.