X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemcy wybierają nowy parlament. Kończy się era Angeli Merkel

26.09.2021 12:00
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wezwał obywateli do oddania głosu w niedzielnych wyborach do Bundestagu. W gazecie "Bild am Sonntag" napisał: "Głosujmy razem - na silną demokrację i dobrą przyszłość. Każdy głos się liczy - Twój głos się liczy. Dlatego proszę was: idźcie dziś na wybory!".
Audio
Bundestag
BundestagShutterstock.com / Matthias Wehnert

Frank-Walter Steinmeier podkreślił w artykule, że demokracja rozwija się dzięki zaangażowaniu i uczestnictwu. "Jeśli nie głosujesz, pozwalasz innym decydować za Ciebie" - napisał prezydent. 

Dzień wyborów jest "ważnym dniem dla Niemiec i świętem dla wszystkich obywateli", dodał. Teraz głos należy do wyborców. "To Państwo zadecydują, w jakim kierunku podąży nasz kraj w ciągu najbliższych czterech lat, jakie partie będą nas reprezentować w Bundestagu i z jaką siłą, jaki rząd będzie kierował naszym krajem. Możecie mieć wpływ na to, jak będziemy postępować wobec małych i dużych wyzwań naszych czasów" - napisał Frank-Walter Steinmeier. 

"Nasz kraj stoi w obliczu transformacji politycznej. Ale wyzwania pozostają: w walce z pandemią koronawirusa i jej skutkami, w zwalczaniu zmian klimatycznych, w cyfryzacji, edukacji i opiece, w bezpieczeństwie wewnętrznym i zewnętrznym oraz we współpracy europejskiej" - napisał prezydent.

O ósmej rano zostały w Niemczech otwarte lokale wyborcze. Do godziny osiemnastej Niemcy będą wybierać nowy parlament, który wskaże następcę Angeli Merkel, odchodzącej po 16 latach pełnienia urzędu kanclerza.

W sondażach wyborczych prowadzi socjaldemokratyczna SPD z niewielką, 2-4 procentową przewagą nad chadecką Unią CDU/CSU.

IAR/PAP/ks

W Rosji coraz więcej organizacji i partii żąda unieważnienia wyborów

26.09.2021 09:51
Tydzień po zakończeniu wyborów parlamentarnych w Rosji, coraz więcej organizacji i ugrupowań żąda unieważnienia wyników i powtórzenia głosowania

NASA buduje następcę Teleskopu Hubble'a. Umożliwi szybsze i dokładniejsze obserwacje kosmosu

26.09.2021 09:58
NASA szykuje nowy teleskop do obserwacji głębokiego kosmosu. Nie chodzi tu jednak o Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, zwany potocznie następcą Teleskopu Hubble’a, ale o Kosmiczny Teleskop Nancy Grace Roman. Będzie miał on lepsze możliwości obrazowania dużych obszarów nieba niż Teleskop Hubble’a.

Ponad 250 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

26.09.2021 10:02
W sobotę służby odnotowały 259 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - przekazała w niedzielę Straż Graniczna. Zatrzymano 18 nielegalnych imigrantów i 6 osób za pomocnictwo.