X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory w Niemczech

[TYLKO U NAS] Piotr Semka o wyborach w Niemczech

W niedzielę odbędą się wybory regionalne w największym niemieckim landzie - Bawarii. Bardzo prawdopodobne, że choć rządząca tam od lat 50. Unia Chrześcijańsko Społeczna (CSU) wygra, to nie z taką przewagą, by samodzielnie pełnić władzę. Potencjalnym koalicjantem jest skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD). Co to oznacza dla kanclerz Angeli Merkel? Niemieckie wybory dla portalu PolskieRadio24.pl komentuje publicysta Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Bawaria wybory w Niemczech Angela Merkel Piotr Semka

NASZ WYWIAD Martin Schulz szefem MSZ? Z tego płyną dwa istotne wnioski

Jeśli potwierdzą się doniesienia o nowej obsadzie fotela szefa dyplomacji – może to oznaczać, że wizja reformy UE Paryża ma większe szanse na realizację – ocenia w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Piotr Kubiak z Instytutu Zachodniego. Nie wiadomo wciąż, czy nowy rząd powstanie - członkowie SPD w referendum muszą wyrazić na to zgodę. Jeśli tego nie zrobią, niewykluczone są nowe wybory.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy NASZ WYWIAD wybory w Niemczech SPD CDU Angela Merkel Martin Schulz Wybory w Europie Europa wybiera - wywiady

NASZ WYWIAD Doły partyjne SPD zablokują rząd osłabionej Angeli Merkel?

Jest uzgodnienie koalicyjne, są informacje o obsadzie ministerstw w nowym niemieckim rządzie – o Martinie Schulzu jako szefie MSZ i o tym, że CDU i kanclerz Angela Merkel oddają SPD kluczowe resorty.  – Po wstępnych ustaleniach ws. nowego rządu można się spodziewać pewnych zmian w polityce europejskiej Berlina, ale podkreślmy - nie jest do końca pewne, czy rząd ostatecznie się uformuje – mówił portalowi PolskieRadio.pl Tomasz Morozowski z Instytutu Zachodniego w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy NASZ WYWIAD wybory w Niemczech SPD CDU Angela Merkel Martin Schulz Wybory w Europie Europa wybiera - wywiady