X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią na spotkaniu szefów MSZ w Luksemburgu

13.10.2021 17:25
Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią na poniedziałkowym spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu. Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że potwierdził to dziś ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich. Z relacji dyplomatów wynika, że przedstawił on najnowsze dane o zwiększonej presji migracyjnej ze strony białoruskiego reżimu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnetwitter.com/terytorialsi

Polski ambasador oprócz slajdów pokazał także filmy wideo. Jeden z nich został nagrany wczoraj, a widać na nim jak białoruskie służby zwożą na granicę migrantów i przeprowadzają z nimi rozmowy. To, jak mówił Andrzej Sadoś, zostanie zapewne wykorzystane w działaniach propagandowych. Podkreślił, że białoruskie władze i wojsko ułatwiają migrantom nielegalne przekroczenie granic, zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie i przejazd z Mińska do białoruskich posterunków granicznych. Tam obcokrajowcy czekają na dalsze instrukcje w zamian za wysokie opłaty.

Polski ambasador dodał, że w ostatnim czasie białoruski reżim wzmocnił kampanię na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej, także w krajach Azji, by otworzyć nowe połączenia lotnicze z Mińskiem.

Andrzej Sadoś wspomniał też o prowokacjach na granicy, o strzałach ślepą amunicją, o oślepianiu polskich służb laserami. Poinformował również, że w ostatnich kilkunastu dniach było 6 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. W całym ubiegłym miesiącu było 7,5 tysiąca takich prób. Większość została udaremniona i tylko 251 nielegalnych migrantów zostało zatrzymanych na terytorium Polski, obywateli Iraku, Afganistanu, Syrii, Rosji i Somalii. Powiedział też, że tylko 44 procent cudzoziemców przebywających w zamkniętych ośrodkach ubiegało się o udzielenie międzynarodowej ochrony w Polsce. Znaczna część zanim została przepchnięta przez granicę przez białoruski reżim, mieszkała wcześniej w krajach, w których ich bezpieczeństwo nie było zagrożone, między innymi w Rosji.


IAR/dad

Polska podpisała list w obronie energetyki jądrowej

13.10.2021 12:31
Minister finansów Tadeusz Kościński oraz minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka wraz z 11 innymi ministrami krajów UE opublikowali w poniedziałek apel w sprawie rozwoju energetyki jądrowej w Europie w dzienniku "Le Figaro" oraz innych europejskich gazetach zatytułowany: "My, Europejczycy potrzebujemy energii jądrowej!".

Komisja Europejska proponuje różne działania w reakcji na wysokie ceny energii

13.10.2021 13:26
Komisja Europejska proponuje działania w reakcji na wysokie ceny energii. Ma je przedstawić jutro Parlamentowi Europejskiemu, a w poniedziałek unijnym ministrom do spraw energii. To będzie także jeden z tematów szczytu w przyszłym tygodniu w Brukseli z udziałem przywódców 27 krajów.

Litewski rząd powołał pełnomocnika do spraw wspólnego dziedzictwa kulturowego z Polską

13.10.2021 17:20
Litewski rząd powołał pełnomocnika do spraw wspólnego dziedzictwa kulturowego z Polską. Został nim obecny wiceminister kultury Rimantas Mikaitis.