X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wizyta króla Jordanii w Polsce. Spotkania delegacji Abdullaha II i Andrzeja Dudy

26.10.2021 13:25
Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim króla Jordanii Abdullaha II Ibn Al Husseina. Wcześniej odbyła się ceremonia oficjalnego powitania. Odbyły się również rozmowy obu przywódców oraz spotkanie delegacji.
Prezydent RP Andrzej Duda oraz król Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullah II Ibn Al Hussein podczas oficjalnego powitania przed spotkaniem w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Prezydent RP Andrzej Duda oraz król Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullah II Ibn Al Hussein podczas oficjalnego powitania przed spotkaniem w Pałacu Prezydenckim w WarszawiePAP/Radek Pietruszka

Od ceremonii oficjalnego powitania przez prezydenta Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się we wtorek przed południem wizyta w Polsce króla Jordanii Abdullaha II Ibn Al Husseina.

Prezydent i król odbyli rozmowę "w cztery oczy", następnie odbyły się rozmowy plenarne delegacji obu krajów pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i Abdullaha II.

Odbyły się również rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem polskiego prezydenta i króla Jordanii.

"Jordania jest dla Polski cenionym i wiarygodnym partnerem w regionie Bliskiego Wschodu. Odzwierciedleniem doskonałych relacji jest wysoka dynamika kontaktów dwustronnych, w tym na najwyższym szczeblu" - przekazała po rozmowach Kancelaria Prezydenta RP.

Jak podkreślono we wpisie na Twitterze, relacje polsko-jordańskie koncentrują się wokół współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w ramach której wspólne projekty realizują polskie i jordańskie siły specjalne. "Jordania jest także odbiorcą produktów polskiego przemysłu obronnego" - zaznaczyła KPRP.

Prezydenckie Biuro Polityki Międzynarodowej poinformowało z kolei na Twitterze, że na marginesie wizyty króla Jordanii w Polsce podpisano Program współpracy między Rządem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego a Rządem RP w dziedzinie kultury, nauki i oświaty na lata 2021–2024 oraz Memorandum o porozumieniu ws. współpracy pomiędzy resortami spraw zagranicznych.

IAR/PAP/ho

Agresja na granicy z Białorusią. Migranci pobili polskich żołnierzy kijami i obrzucili kamieniami

25.10.2021 11:32
- Dwóch polskich żołnierzy trafiło w niedzielę wieczorem do szpitala, po kolejnej siłowej próbie przedarcia się migrantów z Białorusi do Polski. Do zdarzenia doszło niedaleko Usnarza Górnego - poinformowała rzecznik SG ppor. Anna Michalska.

"Odpowiedź na kryzys". Premier o Programie Inwestycji Strategicznych

25.10.2021 12:52
- Część rządowego Programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią, to powyżej 23 mld zł, to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Nidzicy.

Polska Agencja Kosmiczna zawarła porozumienie z NASA. Program Artemis z udziałem Polaków

26.10.2021 11:46
Polska Agencja Kosmiczna podpisała porozumienie z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych, które daje Polsce możliwość udziału w wielostronnych programach NASA dotyczących eksploracji m.in. Księżyca i Marsa.