X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Agresor nie ma prawa stawiać żądań". Wicepremier Ukrainy rozmawiała z szefem NATO o Rosji

10.01.2022 14:28
- Rosja, jako agresor, nie ma prawa stawiać żądań - powiedziała w Brukseli wicepremier Ukrainy Olga Stefaniszyna po rozmowach z sekretarzem generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem. To spotkanie poprzedziło posiedzenie Komisji NATO-Ukraina z udziałem ambasadorów 30 krajów i wiceszefowej rządu w Kijowie.
Audio
  • Wicepremier Ukrainy: Rosja, jako agresor, nie ma prawa stawiać żądań (IAR)
Wicepremier Ukrainy Olga Stefaniszyna
Wicepremier Ukrainy Olga StefaniszynaPAP/EPA/OLIVIER HOSLET / POOL

Moskwa zażądała niedawno gwarancji, że Sojusz nie będzie rozszerzał się na wschód i wycofa wojska ze wschodniej flanki.

- Rosyjskie żądania wobec sojuszników nie mogą być uznane za stanowisko do negocjacji. Agresor nie ma prawa stawiać żądań dopóki rosyjskie wojska są na Ukrainie. Rosja próbuje przekierować dyskusję strasząc nową wojną i nie cofając się nawet o krok. Rosja narzuca swoją agendę zamiast powrócić do stołu negocjacyjnego - powiedziała wicepremier do spraw europejskich i euroatlantyckiej integracji. Dodała, że żądania Moskwy dotyczące bezpieczeństwa powinny rozpocząć się od wycofania wojsk z Ukrainy.

- Władze w Kijowie mają prawo do wyboru własnych sojuszy wojskowych - podkreśliła.

Ukraina w NATO?

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg dodał, że do Ukrainy i sojuszników należy decyzja czy i kiedy Ukraina wstąpi do NATO i nikt inny nie ma prawo decyzji w tej sprawie.

- Nie pójdziemy na żadne kompromisy w sprawie polityki otwartych drzwi. Będziemy nadal wspierać Ukrainę politycznie, podkreślając poparcie dla integralności terytorialnej i praktycznie, przekazując fundusze, pomagając w reformach i modernizacji ukraińskiej armii - powiedział szef Sojuszu. Powtórzył też, że Rosja zapłaci wysoką cenę jeśli ponownie zaatakuje Ukrainę.


IAR/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Ukraina NATO wojsko

NATO jest gotowe na ewentualny konflikt w Europie

10.01.2022 12:42
Szef NATO twierdzi, że sojusz jest gotowy na ewentualny konflikt zbrojny w Europie. Jednocześnie, w wywiadzie dla Financial Times dodaje, że istnieje alternatywna i wyraża nadzieję na polityczne rozwiązanie problemów na linii sojusz - Moskwa. Rosja i Stany Zjednoczone rozpoczynają rozmowy dotyczące kontroli arsenałów jądrowych oraz sytuacji wokół Ukrainy.

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Coraz śmielsze ataki na polskie służby

10.01.2022 13:51
Minionej doby 49 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku agresywna grupa siłowo forsowała granicę. W stronę polskich patroli rzucano kamieniami i kłodami drewna. W Czeremsze w stronę służb poleciały też petardy hukowe.