X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Marcin Przydacz w Brukseli: nie ma zgody NATO na redukcję sił na wschodniej flance

12.01.2022 15:41
Nie ma zgody w NATO na redukcję sił Sojuszu na wschodniej flance, czego domaga się Rosja - zapewnił w Brukseli wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Wiceszef MSZ uczestniczył w Radzie NATO-Rosja, zwołanej po prawie 2,5-letniej przerwie.
Marcin Przydacz w Brukseli
Marcin Przydacz w BrukseliŹródło fot.: Twitter/@MSZ_RP

- To co powinno nas cieszyć jako wschodnią flankę, to że nie było ani jednego głosu, który mówiłby o gotowości do rozmów w tej sprawie - powiedział wiceminister spraw zagranicznych.

Marcin Przydacz dodał, że nie ma też zgody na drugie żądanie Rosji, czyli gwarancje, że Sojusz nie będzie rozszerzał się na Wschód i nie przyjmie w przyszłości Ukrainy i Gruzji. - Wszyscy sojusznicy w sposób pryncypialny i spójny mówili, że nie ma zgody na to, aby próba odtworzenia jakiś stref wpływów kontrolowanych przez supermocarstwa miała być podstawową jakiejkolwiek negocjacji czy dyskusji - dodał wiceminister Przydacz.


Posłuchaj
00:29 11497310_1.mp3 Marcin Przydacz: nie ma też zgody na drugie żądanie Rosji, czyli gwarancje, że Sojusz nie będzie rozszerzał się na Wschód i nie przyjmie w przyszłości Ukrainy i Gruzji (IAR)

 

Także wiceszefowa amerykańskiej dyplomacji Wendy Sherman podkreśliła po spotkaniu, że każdy kraj ma prawo do wybory własnej drogi.

Po wtorkowej Radzie NATO-Rosja nie uzgodniono nowego terminu spotkania przedstawicieli państw Sojuszu i władz w Moskwie.

IAR/dad

Kraje bałtyckie chcą szybciej nabyć wspólny system rakietowy

11.01.2022 15:23
Kraje bałtyckie chcą przyśpieszyć nabycie wspólnego systemu rakietowego MLRS. Decyzja podjęta została w poniedziałek przez litewską Radę Obrony Państwa.

Zbigniew Rau: my Rosję rozumiemy lepiej niż partnerzy z Zachodu

12.01.2022 11:10
Nord Stream 2 nie eksportuje wyłącznie gazu, ale eksportuje też rosyjską kulturę biznesu. My w Polsce Rosję znamy i rozumiemy lepiej niż nasi partnerzy, sojusznicy i przyjaciele na Zachodzie – powiedział szef MSZ Zbigniew Rau w rozmowie z "Gazetą Polską".