Redakcja Polska

Holendrzy przekażą Ukrainie ciężkie uzbrojenie

19.04.2022 16:57
Holandia przekaże Ukrainie ciężkie uzbrojenie, z pojazdami opancerzonymi włącznie - napisał na Twitterze premier Mark Rutte we wtorek po rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
Premier Holandii Mark Rutte
Premier Holandii Mark RutteAlexandros Michailidis/Shutterstock

W rozmowie z ukraińskim przywódcą uczestniczyła także minister obrony Holandii Kajsa Ollongren. Premier wyraził poparcie dla Ukrainy w obliczu nowej rosyjskiej ofensywy.

 

"Wraz z sojusznikami pracujemy nad dostawą dodatkowego, cięższego sprzętu" – napisał Rutte.


PAP/dad

Ilu uchodźców z Ukrainy znalazło pracę w Polsce? Resort podaje nowe dane

19.04.2022 14:09
Już prawie 70 tysięcy obywateli Ukrainy, którzy trafili do Polski uciekając przed wojną, znalazło pracę w naszym kraju - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 

Mateusz Morawiecki złożył kwiaty i zapalił znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich

19.04.2022 15:32
Jak przekazała na Twitterze Kancelaria Premiera, "we Lwowie premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty i zapalił znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich m.in. przy Mogile Nieznanego Żołnierza oraz pod mogiłą żołnierzy poległych w obecnej wojnie rosyjsko-ukraińskiej".

"Kazali nam zrównać z ziemią Azowstal". Ukraińskie służby przechwyciły rozmowę rosyjskiego żołnierza

19.04.2022 15:52
Rozmowę, w której żołnierz rosyjski mówi o rozkazie dowództwa, by "zrównać z ziemią" fabrykę Azowstal w Mariupolu, przechwyciła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) – poinformował we wtorek portal Ukrinform.