X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ilu uchodźców z Ukrainy znalazło pracę w Polsce? Resort podaje nowe dane

19.04.2022 14:09
Już prawie 70 tysięcy obywateli Ukrainy, którzy trafili do Polski uciekając przed wojną, znalazło pracę w naszym kraju - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
Uchodźcy z Ukrainy mogą szukać ofert pracy także w specjalnych punktach informacyjnych w polskich miastach
Uchodźcy z Ukrainy mogą szukać ofert pracy także w specjalnych punktach informacyjnych w polskich miastachPAP/ Adam Warżawa

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej zwróciła uwagę, że ustawa o pomocy Ukrainie daje obywatelom tego kraju swobodny dostęp do polskiego rynku pracy. - Ta ustawa daje obywatelom Ukrainy możliwość legalnego pobytu na terenie Polski na 180 dni. Ten legalny pobyt jest związany także z dostępem do rynku pracy - podkreśliła Marlena Maląg.

Dostęp do programów pośrednictwa i szkoleń

Dodała, że obywatele Ukrainy mają możliwość zarejestrowania się w urzędach pracy i korzystania z instrumentów aktywizacji zawodowej takich, jak pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe czy szkolenia. Mogą też szukać pracy przez stronę internetową www.pomagamukrainie.gov.pl i przez portal zielona linia.


Marlena Maląg zaznaczyła, że pracodawca musi w ciągu 14 dni od zatrudnienia Ukraińca powiadomić właściwy urząd pracy o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.

Mazowsze, Wielkopolska i Dolny Śląsk najpopularniejsze

Najwięcej obywateli Ukrainy podjęło pracę w województwie mazowieckim, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Prawie połowa Ukraińców wykonuje prace proste. 8,5 procent stanowią pracownicy biurowi, a 4 procent to specjaliści. Około 14 procent to robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy, a ponad 10 procent osób to pracownicy usług i sprzedawcy.

Od początku rosyjskiej wojny na Ukrainie, z terenu naszego wschodniego sąsiada przybyło do Polski około 2,816 miliona osób. Tylko w niedzielę granicę z Polską przekroczyło 17,3 tysiąca uchodźców.


IAR/dad

Mateusz Morawiecki we Lwowie apeluje do KE: niech fundusz solidarności z Ukrainą zacznie wreszcie działać

19.04.2022 13:58
Apeluję do Komisji Europejskiej, żeby fundusz solidarnościowy z Ukrainą zaczął wreszcie działać, żeby pojawiły się nowe pieniądze, a nie środki przesuwane z jednej szuflady do drugiej - mówił premier Mateusz Morawiecki we wtorek podczas wizyty we Lwowie, gdzie dzięki współpracy polskich i ukraińskich władz powstało miasteczko kontenerowe dla uchodźców wewnętrznych.

79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19.04.2022 14:05
Powstanie kierowane przez żydowskie podziemne formacje zbrojne wybuchło 19 kwietnia 1943 roku, była to odpowiedź na niemiecką akcję ostatecznej likwidacji getta.