X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Unia Europejska wesprze Ukrainę. Zełenski dziękuje von der Leyen

18.05.2022 15:31
Unia Europejska przekaże Ukrainie, zaatakowanej przez Rosję, dodatkowe wsparcie finansowe w tym roku do dziewięciu miliardów euro. Zapowiedziała to przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Audio
  • Polska i Europa pomagają Ukrainie. Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
UE wesprze Ukrainę kolejnymi środkami
UE wesprze Ukrainę kolejnymi środkamiAlexandros Michailidis/Shutterstock

Jest to pakiet niskooprocentowanych pożyczek jako doraźna pomoc, ale Komisja przewiduje też bezzwrotne dotacje. W tym celu Bruksela ma zaproponować unijnym krajom coś na kształt obecnego Funduszy Odbudowy zasilanego pieniędzmi zapożyczonymi na rynkach finansowych pod wspólne gwarancje całej Unii.

"Takie wsparcie pomoże Ukrainie wygrać wojnę, przezwyciężyć skutki agresji rosyjskiej i przyspieszyć dążenie do członkostwa w Unii Europejskiej" - czytamy we wpisie prezydenta Ukrainy.

Bruksela zapowiada też plan odbudowy powojennej Ukrainy, który ma łączyć inwestycje z reformami, a te - jak powiedziała szefowa Komisji - z czasem będą wspierać Ukrainę w podążaniu europejską drogą. Plan miałby obejmować kluczowe reformy w takich obszarach jak walka z korupcją, wzmocnienie administracji państwowej, praworządność i niezależność sądownictwa. Komisja proponuje stworzenie platformy odbudowy Ukrainy, prowadzonej wspólnie przez Brukselę i Kijów, skupiającej państwa członkowskie, międzynarodowych darczyńców, czy międzynarodowe instytucje finansowe.


IAR/dad

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO

18.05.2022 09:21
Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO - poinformował w środę sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Wnioski przekazali na jego ręce ambasadorzy obu krajów w głównej siedzibie NATO w Brukseli.

Minister Anna Moskwa w Kijowie: pracujemy nad odnowieniem połączenia energetycznego Polski i Ukrainy

18.05.2022 14:38
Pracujemy nad odnowieniem połączenia energetycznego między Polską a Ukrainą, zwiększeniem przepustowości granicy i skróceniem czasu przesyłu. Tak dobrej współpracy paliwowej między naszymi spółkami jeszcze nie było - powiedziała w środę w Kijowie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa po spotkaniu z minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Juliją Swyrydenko.

Komisja Europejska przedstawia plan jak uniezależnić Unię od surowców z Rosji

18.05.2022 14:44
Komisja Europejska opublikowała plan jak uniezależnić Unię od surowców energetycznych z Rosji. Chce zmobilizować na ten cel 300 miliardów euro. To odpowiedź Brukseli na rosyjską napaść na Ukrainę. - Rosja zagraża wszystkim, którzy pomagają Ukrainie - mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podkreślając, że to plan wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego.