Redakcja Polska

Wielkanocne życzenia od pary prezydenckiej dla Polaków w kraju i zagranicą

31.03.2024 10:49
Wszystkim rodakom w kraju i zagranicą życzymy, by święta Wielkiej Nocy były źródłem optymizmu i siły. Życzymy państwu ciepłych i rodzinnych świąt wypełnionych wzajemnym szacunkiem i wiosennym słońcem - powiedział prezydent Andrzej Duda, składając wraz z małżonką życzenia świąteczne.
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej DudaŹródło: twitter/X/Kancelaria Prezydenta

"Wszystkim rodakom w kraju i zagranicą życzymy, by święta Wielkiej Nocy były źródłem optymizmu i siły. Życzymy państwu ciepłych i rodzinnych świąt wypełnionych wzajemnym szacunkiem i wiosennym słońcem. Życie się odradza. Pan Zmartwychwstał! Wesołego Alleluja!" - powiedział w niedzielę w okolicznościowym spocie prezydent Andrzej Duda, składając wraz z małżonką życzenia świąteczne. Nagranie umieszczono m.in. na profilu KPRP na platformie X.

"Niech święta pozwolą nam patrzeć w przyszłość z nadzieją na lepsze jutro oraz na pokój w naszych rodzinach i społecznościach, naszej ojczyźnie i całym naszym regionie. Składamy też tradycyjne życzenia obfitej święconki, przepięknych pisanek, pysznych mazurków i mokrego dyngusa" - życzyła Agata Kornhauser-Duda. 

PAP/dad

Szkoci z podziwem patrzą na polskie tradycje wielkanocne

31.03.2024 09:00
Ksiądz Piotr Krakowiak w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy opowiada o tradycjach i nastrojach jakie panują w polonijnych domach w Szkocji.

Święta Wielkiej Nocy w polskiej tradycji i kulturze kulinarnej

30.03.2024 09:00
Wielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. To długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe i choć część z nich niestety zanikła, to wiele nadal jest kultywowanych. 

Ambasador Brzezinski złożył Polakom życzenia świąteczne

31.03.2024 09:54
Z okazji Świąt Wielkanocnych ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski złożył Polakom życzenia spokoju i wspaniałych, rodzinnych chwil. Niech piękne polskie świąteczne tradycje przyniosą nam prawdziwą radość i napełnią nas optymizmem - napisał Brzezinski.