X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wakacje 2020. Gdzie wyjeżdżają Polacy? W tym roku wybierają Polskę

09.08.2020 16:31
Pandemia koronawirusa zmieniła wakacyjne plany Polaków. Jak jednak podróżowanie, zwiedzanie i zakwaterowanie w czasie epidemii kształtuje urlopowe preferencje rodaków? Czy zmiana z opcji all inclusive na agroturystykę czy podróż kamperem oraz więcej lokalnych atrakcji niż popularnych zabytków, przypadły Polakom do gustu? Eksperci nie pozostawiają wątpliwości. W tym roku Polacy wybrali Polskę.
Audio
Tatry Zachodnie, zdjęcie ilustracyjne.
Tatry Zachodnie, zdjęcie ilustracyjne.Foto: Jerzy Górecki z Pixabay

Agroturystyka przeżywa odrodzenie. To też szansa dla wielu Polaków aby przekonać się, jak wysokie standardy mamy do zaoferowania naszym gościom” - przybliża bum turystyczny Aleksandra Klonowska - Szałek z portalu Slowhop.

„Klikalność na naszych portalach oraz zainteresowanie naszymi kwaterami wzrosły od kwietnia tego roku o ponad 400 procent. Ale to nie jest jednak oferta dla wszystkich” - przyznaje. „Turyści przyzwyczajeni do pięciogwiazdkowych hoteli i ciepłej wody w lagunie nie przestawią się z dnia na dzień na bałtyckie szarości czy samoobsługę. U nas gospodarz rano piecze chleb, którzy codziennie smakuje inaczej, a po południu z kluczem w dłoni naprawia zlew w łazience" - tłumaczy.

Polacy ruszyli w Polskę, ale popularnością cieszą się miejsca często odwiedzane przez pandemią. Tatry, polskie wybrzeże, duże miasta. Chcemy pokazać rodakom piękno Polski lokalnej. Zaprosić do odkrywania miejscowych perełek architektury, kultury i kuchni – argumentuje Michał Sobieszuk z inicjatywy turystycznej „Polska To Tu”. „Zachęcamy Polaków, żeby nieco zeszli z utartych szlaków i zachwycili się, poza popularnymi kurortami, równie pięknymi, co mało znanymi miejscami w Polsce.

Wsparciem dla rozwoju polskiej turystyki podczas pandemii jest wprowadzony pierwszego sierpnia  bon turystyczny. Mogą z niego skorzystać rodziny z dziećmi  do końca marca 2022 roku.

Do wysłuchania rozmów zaprasza Małgorzata Frydrych.