X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Nord Stream 2 to projekt szkodliwy dla bezpieczeństwa całej UE". Paweł Jabłoński nie ma wątpliwości

22.02.2021 11:20
Nord Stream2 to projekt szkodliwy dla bezpieczeństwa całej Unii Europejskiej, dwustronne stosunki między Rosją a Niemcami oraz krótkoterminowe zyski kilku firm nie mogą przesłonić tego faktu - ocenił w poniedziałek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiPAP/Piotr Nowak

Wiceszef resortu dyplomacji we wpisie na Twitterze nawiązał do wspólnego artykułu szefów MSZ Polski - Zbigniewa Raua i Ukrainy Dmytro Kułeba, którzy na łamach "Politico" apelowali o zatrzymanie budowy gazociągu Nord Stream 2. Szefowie polskiej i ukraińskiej dyplomacji w artykule podkreślają, że w zablokowaniu projektu ważną rolę mogą odegrać USA.

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

Rosyjskie statki operują na Bałtyku

Media niemieckie przekazały w ubiegły piątek, że na Morzu Bałtyckim u wybrzeży wyspy Rugia rosyjskie statki wznowiły budowę Nord Stream 2. Kilkanaście rosyjskich jednostek kursuje między wyspami Rugia i Bornholm. Kilkanaście jest na kotwicy około 25 km na południe od wyspy Bornholm - poinformował w piątek portal NDR. W samym środku tego wszystkiego znajduje się Fortuna, barka układająca magistralę, która została wcześniej wyposażona i przebudowana w Wismarze.

Według piątkowych doniesień medialnych Departament Stanu USA nie zdecydował się na nowe sankcje za Nord Stream 2.

Departament Stanu ogłosił na początku lutego, że Stany Zjednoczone będą monitorować aktywność, która miałaby na celu dokończenie budowy gazociągu, i podejmą decyzję w sprawie sankcji, jeśli prace takie zostaną wznowione. Rzecznik resortu Ned Price nazwał wówczas Nord Stream 2 "złym projektem".

Według rosyjskiego koncernu Gazprom, głównego inwestora Nord Stream 2, rurociąg jest już ukończony w 94 proc. Składa się on z dwóch nitek, z których każda ma około 1230 km długości; ma transportować 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego z Rosji do Niemiec rocznie. 

IAR/PAP/dad

Zbigniew Rau: rozmowy ze stroną amerykańską wyglądają obiecująco

22.02.2021 08:26
Rozmowy ze stroną amerykańską wyglądają obiecująco i nie wskazują na jakąś zmianę w stosunku do poprzedniej amerykańskiej administracji - powiedział w wywiadzie dla "Sieci" minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Szefowie MSZ Polski i Ukrainy wspólnie wzywają do zatrzymania Nord Stream 2

22.02.2021 09:56
Nord Stream 2 jest szkodliwy dla Unii Europejskiej i musi być zatrzymany - napisali ministrowie spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau i Ukrainy Dmytro Kułeba w artykule opublikowanym na portalu Politico. Podkreślili, że Stany Zjednoczone mogą odegrać ważną rolę, by uniemożliwić zakończenie inwestycji.