X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemcy coraz silniej uzależniają się od gazu z Rosji

07.04.2021 12:45
W lutym 2021 Niemcy znacząco zwiększyły import gazu z Rosji. Pozwoliło to naszym zachodnim sąsiadom umocnić się na pozycji lidera w klasyfikacji największych europejskich odbiorców rosyjskiego surowca - podaje www.energetyka24.com.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnepixabay

Jak informuje portal, we wspomnianym okresie Rosjanie sprzedali do Niemiec aż 4,634 mld m3 gazu, co w ujęciu rok do roku oznacza wzrost o 63,3%. W porównaniu do stycznia 2021 dostawy nad Łabę były wyższe o 13,4%. Wzrosty odnotowano także w przypadku kilku innych europejskich krajów, wśród których wymienić warto: Serbię (+52.3%), Grecję (+35,9%), Białoruś (+13%) czy Bułgarię (+32,9%).

Rosjanie mają powody do zadowolenia również w przypadku Turcji, która sprowadziła w lutym 2,413 mld m3 gazu, co oznacza wzrost o 115,5% r/r. Na końcu stawkibiegunie pozycjonują się Austria, Włochy i Francja, które zmniejszyły zakupy rosyjskiego gazu - odpowiednio o 25%, 77% i 18%.


Źródło: energetyka24.com

Zobacz więcej na temat: Niemcy Rosja gaz

Ukraina proponuje Polskę jako możliwy kraj posiedzeń trójstronnej grupy do spaw Donbasu

07.04.2021 09:01
Ukraina nie wyklucza zaproponowania Polski jako możliwego kraju dla przyszłych posiedzeń trójstronnej grupy do spraw Donbasu. Poinformował o tym szef ukraińskiej delegacji, były ukraiński prezydent Łeonid Krawczuk.

Jens Stoltenberg zapewnia: NATO wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy

07.04.2021 13:26
NATO zdecydowanie wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy - zapewnił we wtorek w rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Precz z okupacją Putina na Krymie. Wstrząsająca relacja Andrija Szczekuna

07.04.2021 12:51
Andrij Szczekun – siedem lat temu koordynował działalność na Krymie symbolu ukraińskiej Rewolucji Godności – Europejskiego Majdanu. Na początku agresji ,,zielonych ludzików” Putina organizował na Krymie demonstracje przeciwko rosyjskim okupantom. Rosyjskie służby specjalne: FSB i GRU uznały go za niebezpiecznego człowieka i postanowiły przeprowadzić porwanie Andrija Szczekuna oraz innych liderów Europejskiego Majdanu  na początku okupacji.