X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

EXPO 2020 w Dubaju: polskie produkty są rozpoznawalne na rynku arabskim

12.10.2021 09:21
Trwa Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa jest niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, jest to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy prezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny.
Audio
  • Z Małgorzatą Panek - Kasińską, prezes MK Business Link, rozmawia Joachim Ciecierski [posłuchaj]
Małgorzata Panek- Kasińska, prezes MK Business Link i Joachim Ciecierski
Małgorzata Panek- Kasińska, prezes MK Business Link i Joachim CiecierskiFoto: PRdZ

Expo 2020 jest pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim i według zapowiedzi organizatorów przejdzie do historii jako największe. Polska planuje kompleksowo promować potencjał gospodarczy i polskich przedsiębiorców.

Rynek Emiratów Arabskich to jest rynek autorytetu władzy i rekomendacji. Jest to również rynek, który jeszcze 10 lat temu przez polski biznes traktowany był po macoszemu.

Dzisiaj coraz więcej polskich przedsiębiorców próbuje inwestować na Bliskim Wschodzie.

- Trzeba jednak o tym pamiętać, że nie jest to łatwy rynek. Jednak przy odpowiedniej pomocy, kontaktach i wiedzy ryzyko się opłaci - mówi Małgorzata Panek- Kasińska, prezes MK Business Link. Rozmawiał z nią Joachim Ciecierski.

30 lat warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Otwarto jubileuszową wystawę

11.10.2021 07:44
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie w tym roku skończyła 30 lat. Z okazji obchodzonego jubileuszu w holu głównym giełdy w ubiegłym tygodniu 7 października otwarto wystawę dokumentującą jej historię.

Stałe Przedstawicielstwo Polski przy UE informuje o nadużyciach Gazpromu

11.10.2021 10:20
Polscy dyplomaci w Brukseli wskazują na Gazprom i jego manipulacje rynkowe jako jeden z powodów rosnących cen energii i apelują do Unii o działania. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka jako pierwsza informowała kilkanaście dni temu o apelu ponad 40 europosłów do Komisji Europejskiej o dochodzenie w sprawie działań rosyjskiego monopolisty. Później dyplomaci w Brukseli mówili, że także Polska domaga się od Komisji zdecydowanej reakcji argumentując, że ograniczenia w dostawach rosyjskiego gazu do Europy windują ceny surowca.

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński: nikt nie ma planów wyjścia z UE

11.10.2021 12:33
Nikt nie ma planów wyjścia z Unii Europejskiej - zapewnił w poniedziałek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Jego zdaniem hasło związane z polexitem jest nadużywane i wykorzystywane przez część opozycji.