X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Podpisano list intencyjny dotyczący Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

19.01.2022 16:07
Przedstawiciele rządu, władz województwa i prezydent Krakowa podpisali we wtorek list intencyjny w sprawie finansowania Igrzysk Europejskich. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister sportu Kamil Bortniczuk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i marszałek małopolski Witold Kozłowski.
Audio
  • Podpisano list intencyjny dotyczący Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 [POSŁUCHAJ]
Podpisano list intencyjny dot. Igrzysk Europejskich w Krakowie. Premier: to będzie wydarzenie na światowym poziomie
Podpisano list intencyjny dot. Igrzysk Europejskich w Krakowie. Premier: to będzie wydarzenie na światowym poziomiePAP/Łukasz Gągulski

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował w Krakowie, że na Igrzyskach Europejskich Polska pokaże wysoki poziom sportowy i organizacyjny. Szef rządu w czasie wizyty na torze do kajakarstwa górskiego na Wiśle w Krakowie zauważył, że organizacja wydarzenia w 2023 roku będzie okazją do zmodernizowania wielu obiektów sportowych i powstania nowych aren w całym regionie. "Powstaną lub zostaną zmodernizowane obiekty infrastruktury sportowej, która pozwoli zrobić imprezę sportową na najwyższym światowym poziomie" - zadeklarował premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że przy organizacji wydarzenia ważna jest współpraca rządu i samorządu. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że prace przygotowawcze toczą się "w zgodzie, w jedności". Premier zaapelował o to, by sport był dziedziną życia społecznego, gdzie gasną wszelkie spory. "To, że potrafimy się dogadywać, niech będzie poświadczeniem tego, że nam również zależy - naszemu rządowi zależy na przygotowaniu jak najlepszych Igrzysk, Igrzysk Europejskich, ale także imprez sportowych na światowym poziomie" - powiedział. Szef rządu wyraził przekonanie, że nie tylko Polska wykaże się zdolnościami organizacyjnymi, ale i polscy sportowcy pokażą swoje umiejętności. Mateusz Morawiecki mówił też, że wydarzenie to będzie inspirowało Polaków do osiągania "coraz bardziej ambitnych osiągnięć sportowych".

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk powiedział na konferencji, że Małopolska, Kraków i polski sport odniosą dzięki inwestycjom wymierne korzyści. Wyliczał, że zmodernizowany zostanie tor do kajakarstwa górskiego, wybudowany zostanie nowy tor do kajakarstwa klasycznego, a także zmodernizowany zostanie stadion Wisły Kraków, dzięki czemu będą na nim mogły odbywać się nie tylko piłkarskie mecze, ale i inne widowiska. Zmodernizowane mają zostać także obiekty krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W Tarnowie powstaną obiekty do sportów plażowych. W Zakopanem zbudowany zostanie tor do kolarstwa górskiego i zadaszony tor lodowy. W Krynicy wyremontowana zostanie hala lodowa. Stadion Śląski zyska lekkoatletyczną halę rozgrzewkową. Zaplanowano także budowę ścianki wspinaczkowej spełniającej wymogi olimpijskie. Te inwestycje zostaną w regionie po igrzyskach - zauważał Kamil Bortniczuk.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska odbędą się w przyszłym roku. Rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. W tym czasie Polska będzie gościć 50 reprezentacji krajów, w skład których wejdzie od czterech do sześciu tysięcy europejskich sportowców. Igrzyska Europejskie to impreza sportowa, która skupia rozgrywki kwalifikujące do właściwych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostwa Europy wielu dyscyplin. Pierwsze odbyły się w Baku w 2015 roku. Drugie igrzyska odbyły się w Mińsku. Polska będzie trzecim w historii gospodarzem tej imprezy.

PAP/IAR/pp

Dzięki Saudi Aramco rosyjska ropa zostanie wyparta z Polski?

19.01.2022 12:39
Według agencji Reuters, saudyjska ropa może stanowić dwie trzecie ropy konsumowanej w Polsce. Ma to znacznie wpłynąć na ograniczenie importu ropy z kierunku rosyjskiego. 

Mateusz Morawiecki: państwa Zachodu wspólnie wypracowują odpowiedź na różne scenariusze działań Rosji

19.01.2022 13:20
Państwa Zachodu wspólnie wypracowują odpowiedź na różne scenariusze działań Rosji; ważne, aby w rozmowach z Kremlem mówić jednym głosem, to już ma miejsce, Łotwa i Polska wniosły w to bardzo duży wkład - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Przyznano Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego

19.01.2022 14:02
Tegorocznymi laureatami są Anita Włodarczyk, Aleksander Matusiński i Maja Włoszczowska. Nagrody, których celem jest wyłonienie najwybitniejszych osób ze świata sportu w Polsce, są przyznawane od 2017 roku.