Polskie Radio
Section05
Ministertwo Sportu i Turystyki

Kamil Bortniczuk i Społeczna Rada Sportu. W lutym poznamy jej pełny skład

W lutym formalnie rozpocznie działalność Społeczna Rada Sportu przy ministrze sportu i turystyki. O jej utworzeniu poinformował szef resortu Kamil Bortniczuk. Jak przekazał "doradztwo i konstruktywna krytyka ze strony środowiska sportowego jest bardzo potrzebna". - Wsłuchuję się w głosy środowiska i cenię opinie sportowców - zapewnił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo SPORT kamil bortniczuk Ministertwo Sportu i Turystyki marcin możdżonek Ryszard Czarnecki tomasz gollob sławomir szmal Otylia Jędrzejczak

Podpisano list intencyjny dotyczący Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Przedstawiciele rządu, władz województwa i prezydent Krakowa podpisali we wtorek list intencyjny w sprawie finansowania Igrzysk Europejskich. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister sportu Kamil Bortniczuk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i marszałek małopolski Witold Kozłowski.
Zobacz więcej na temat:  Kraków SPORT Mateusz Morawiecki promocja Ministertwo Sportu i Turystyki

Wotum nieufności wobec Kamila Bortniczuka. Sejm podjął decyzję

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla obecnego ministra sportu i turystyki, tym samym Kamil Bortniczuk zostaje w rządzie. W głosowaniu 224 posłów, m.in. z klubu PiS i Kukiz'15 było przeciw dymisji. Natomiast wniosek poparło 213 posłów z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050, Konfederacji i PSL. Z kolei 4 posłów wstrzymało się od głosu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kamil bortniczuk Sejm polityka Ministertwo Sportu i Turystyki

MSiT: Pół miliarda złotych na infrastrukturę sportową

Otwarte Strefy Aktywności to nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ruszy od 1 stycznia. Mają służyć dzieciom, rodzinom, młodzieży, seniorom - powiedziała premier Beata Szydło, która w czwartek wraz z szefem resortu Witoldem Bańką przedstawiła projekt. Propozycje Ministerstwa Sportu komentował w audycji Gorący temat Maciej Petruczenko z "Przeglądu Sportowego".
Zobacz więcej na temat:  Ministertwo Sportu i Turystyki Witold Bańka