X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nie było cyberataku na polskie koleje. Alstom przyznaje się do błędu

17.03.2022 13:03
Alstom jest świadomy błędu w formatowaniu czasu, który ma obecnie wpływ na dostępność sieci kolejowej, a co za tym idzie na transport kolejowy w Polsce – poinformowała firma Alstom w przesłanym do mediów oświadczeniu. Nie było żadnego cyberataku - zaznaczyła spółka.
Jak poinformowały władze PKP doszło do awarii kilkunastu lokalnych centrów sterowania ruchem pociągów.
Jak poinformowały władze PKP doszło do awarii kilkunastu lokalnych centrów sterowania ruchem pociągów. Fot.: PAP/Piotr Nowak

W czwartek ok. godz. 4:00 na sieci kolejowej w Polsce wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. "Alstom jest świadomy błędu w formatowaniu czasu, który ma obecnie wpływ na dostępność sieci kolejowej, a co za tym idzie na transport kolejowy w Polsce. Bezpieczeństwo pasażerów nie jest zagrożone" - poinformował firma Alstom w oświadczeniu.

Jak dodano w oświadczeniu, Alstom wdrożył plan przywrócenia dostępności urządzeń sterowania ruchem kolejowym, "aby zminimalizować zakłócenia spowodowane usterką w systemach sterowania ex-Bombardier".
 "Współpracujemy z naszym klientem, aby zminimalizować skutki zaistniałej sytuacji"– podano w komunikacie Alstomu. "Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie ten problem spowodował dla operatorów i pasażerów. Alstom potwierdza, że nie było żadnego cyberataku ani problemu bezpieczeństwa związanego z błędem formatowania czasu, który wystąpił 17 marca 2022 r. Błędy w formatowaniu czasu są znanym zjawiskiem" dodano w informacji koncernu.

Jak podawały wcześniej PKP Polskie Linie Kolejowe, awaria objęła 19 z 33 Lokalnych Centrów Sterowania wyposażonych przez Alstom. Alstom jest francuskim międzynarodowym producentem taboru kolejowego, działającym na całym świecie na rynkach transportu kolejowego. W Polsce jest największym producentem w branży kolejowej w kraju, w 11 polskich oddziałach firmy pracuje ponad 4 000 osób. 

PAP/dad

Polacy boją się wojennej drożyzny

17.03.2022 11:13
Polacy nastawiają się na oszczędzanie, bo aż 88 procent badanych zakłada, że inwazja Rosji na Ukrainę spowoduje duży wzrost cen - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".

Zełenski w Bundestagu: zburzcie ten mur, wspierajcie każdego Ukraińca, zatrzymajcie tę wojnę

17.03.2022 12:53
Przez środek Europy biegnie mur między wolnością a brakiem wolności - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo skierowanym do deputowanych Bundestagu w czwartek, trzy tygodnie po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę. - Proszę nam pomóc zatrzymać tę wojnę - zaapelował do kanclerza Niemiec Olafa Scholza.

Przy Polskiej Misji Medycznej powstaje Zespół Ratownictwa Medycznego

17.03.2022 13:01
Pierwszą misją grupy szybkiego reagowania, która ma nieść natychmiastową pomoc ofiarom wojen i katastrof, będzie udzielanie wsparcia ofiarom wojny w Ukrainie.