Polskie Radio
Section05
ceny

Jaki samochód używany wybrać?

Kupno używanego samochodu wiąże się z dużym ryzykiem. Dla wielu z nas jest to jednak jedyna metoda, aby stać się właścicielem wymarzonych czterech kółek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samochody sprzedaż ceny popyt POLSKA społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio handel COVID-19 finanse radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy

Eksperci: konsumenci z coraz większym optymizmem patrzą w przyszłość

Konsumenci są spokojniejsi o przyszłość niż w końcu ubiegłego roku, gdy obawiali się o dalsze podwyżki energii, bo rząd ograniczył wzrost cen energii elektrycznej czy ogrzewania wprowadzając limity. Do wzrostu ufności konsumenckiej przyczyniły się też ostatnie dane pokazujące spadek inflacji i cały czas bardzo dobre informacje z rynku pracy - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": radca prawny Paweł Pelc i Adam Ruciński, prezes firmy BTFG. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny handel recesja gus stopy procentowe

Ceny gazu dla biznesu. Rząd myśli o wakacjach rachunkowych na wzór wakacji kredytowych

Pracujemy nad rozwiązaniem dotyczącym wakacji rachunkowych porównywalnych do wakacji kredytowych - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa odnosząc się do osłon w sprawie cen gazu dla biznesu. Oceniła, że byłoby to pomocne szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma gaz ziemny ceny podatek VAT ulga podatkowa energia elektryczna

Ceny skupu kukurydzy i pszenicy. Ekspert: wpływ wojny na Ukrainie był stosunkowo niewielki

Analiza cen skupu kukurydzy i pszenicy w okresie marzec-październik 2022 r. pokazuje, że w województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim wpływ wojny w Ukrainie był stosunkowo niewielki - powiedział dr Wiesław Łopaciuk z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Zaznaczył, że region Polski południowo-wschodniej jest deficytowy w produkcji zbóż.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zboże ceny Ukraina import eksport rolnictwo

Wzrost cen biletów kolejowych to efekt droższej energii. Rzecznik rządu: jesteśmy w trudnej sytuacji geopolitycznej

Mamy kryzys geopolityczny, wojnę za wschodnią granicą - cena energii elektrycznej jest wyższa, a w Polsce większość składów kolejowych porusza się na prąd elektryczny, a to przekłada się na ceny również biletów kolejowych - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. 5 stycznia PKP Intercity poinformowało, że od 11 stycznia zacznie obowiązywać nowy cennik biletów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Intercity kolej ceny energia elektryczna