Polskie Radio
Section05
Światowa Organizacja Zdrowia

"Nieracjonalna reakcja" na Omikron? WHO krytykuje ograniczenia podróży

- Na razie mamy więcej pytań niż odpowiedzi na temat transmisji Omikronu, tego, jak poważną chorobę wywołuje, jak skuteczne są testy, terapie i szczepionki - oświadczył dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Uznał on prowadzanie ograniczeń podróży przez wiele krajów za "nieracjonalną reakcję".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT WHO Światowa Organizacja Zdrowia koronawirus pandemia Europa

Nowy, niepokojący wariant koronawirusa. WHO monitoruje "Mu"

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że monitoruje nowy niepokojący wariant koronawirusa o nazwie "Mu". Nowy szczep wykryto po raz pierwszy w Kolumbii, gdzie obecnie odpowiada za blisko 40 proc. zakażeń. Według WHO dotąd stwierdzono go w 39 krajach na świecie, w tym w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT sars-cov-2 COVID-19 koronawirus zdrowie pandemia epidemia szczepionka WHO Światowa Organizacja Zdrowia choroby zakaźne

Pogarsza się sytuacja humanitarna w Afganistanie. "Tysiące osób głoduje i koczuje w parkach"

Organizacje pomocowe alarmują, że w Afganistanie szybko pogarsza się sytuacja humanitarna. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że nie ma możliwości dostarczenia na miejsce potrzebnego sprzętu. Od czasu, gdy talibowie zdobyli stolicę kraju nie działają tam banki, a ludzie pozbawieni są dostępu do gotówki.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan talibowie Kabul WHO Światowa Organizacja Zdrowia ŚWIAT

Problemy z pomocą medyczną dla Afganistanu. Blokada na lotnisku uniemożliwia działanie WHO

Ponad 500 ton pomocy medycznej dla Afganistanu, w tym sprzęt chirurgiczny oraz środki dla osób cierpiących z powodu niedożywienia, nie dotarło do tego kraju z powodu ograniczeń na lotnisku w Kabulu - poinformowała w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Pomoc ta miała trafić do Afganistanu w tym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan talibowie Światowa Organizacja Zdrowia

Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 rośnie. WHO: koronawirus wciąż jest ogromnym zagrożeniem

Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 od początku roku jest już większa niż w ubiegłym - 2020. Poinformowali o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. WHO podkreśla, że choć sytuacja na globie się poprawia, to w sezonie letnim należy zachować czujność, bo ryzyko zakażeń znów się zwiększy.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 epidemia pandemia WHO Światowa Organizacja Zdrowia Europa Ameryka Wojciech Cegielski ŚWIAT