X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Marcin Horała: CPK to projekt cywilny, ale niezbędnym też z punktu widzenia militarnego

05.04.2022 09:48
Centralny Port Komunikacyjny jest projektem cywilnym, ale niezbędnym również z punktu widzenia militarnego - powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Inwestycja zwiększy przepustowość, zdolność do przerzutu do Polski wojsk w razie zaostrzania sytuacji międzynarodowej - dodał.
Wizualizacja CPK.
Wizualizacja CPK. twitter/CPK/fly4free.pl

Wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała był pytany we wtorek w Polsat News o to, czy wojna w Ukrainie zmieniła plany budowy CPK.

- CPK, i to wskazują głosy, chociażby generał Hodges niedawno się wypowiedział, polscy generałowie, (...), że jest niezwykle niezbędne również z punktu widzenia militarnego. Jest oczywiście instalacją cywilną, ale znacząco zwiększa przepustowość, zdolność do przerzutu do Polski wojsk, amunicji, zaopatrzenia, szybkiego przerzutu w razie zaostrzania sytuacji międzynarodowej - powiedział Horała.

Wiceminister przekazał, że większość środków na program inwestycyjny CPK, "to są środki unijne na budowę linii kolejowych i środki prywatnych inwestorów banków na budowę lotniska".

Gen. Ben Hodges: CPL potrzebny dla NATO

Były dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie gen. Ben Hodges ocenił dla PAP, że inwestycje takie jak CPK są potrzebne do szybkiego reagowania na wschodniej flance NATO, ze względu np. na możliwości logistyczne i odpowiednią przepustowość.

- Agresja Rosji na Ukrainę pokazuje w sposób dobitny, że potrzebne są inwestycje, które poprawią jakość infrastruktury szybkiego reagowania na wschodniej flance NATO - przekazał Hodges. Jak wyjaśnił, celem jest umożliwienie, jeśli zajdzie taka potrzeba, sprawnego przerzutu na dużą skalę wojsk i sprzętu, co stanowiłoby ważny element w ramach działań odstraszania. - Infrastruktura Portu Solidarność jest właśnie tym, czego potrzebuje NATO na swojej wschodniej flance - ocenił.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią. W ramach tego projektu na ok. 3000 ha zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie. CPK ma być wybudowany do 2027 r. wraz z realizacją niezbędnych połączeń z komponentami sieci kolejowej i drogowej. 


PAP/dad

Świat wstrząśnięty zbrodniami w Buczy. Fala komentarzy po odkryciu "masowych grobów" cywilów

04.04.2022 16:17
- Zrobimy wszystko, by sprawcy zbrodni wojennych w Buczy nie pozostali bezkarni i stanęli przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym - powiedział premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Szefowa KE Ursula von der Leyen podkreśliła z kolei, że pilnie potrzebne jest niezależne dochodzenie. Zdecydowanie zareagował również premier Mateusz Morawiecki, który jednoznacznie potępił rosyjskie zbrodnie i zaapelował do zachodnich przywódców o zaostrzanie sankcji.

Rosyjskie zbrodnie przeciwko ludzkości. KE chce wysłać śledczych na Ukrainę, możliwe kolejne sankcje

04.04.2022 17:06
Komisja Europejska chce wysłać śledczych na Ukrainę, by zbierali dowody w sprawie zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości popełnianych przez Rosję. Poinformowała o tym przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen po rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Dotyczyła ona doniesień o masakrze cywilów w podkijowskiej Buczy, gdzie odnaleziono masowy grób, a w nim około 300 ciał.