Polskie Radio
Section05
Marcin Horała

Marcin Horała: zachowanie marszałka Tomasza Grodzkiego było nieodpowiedzialne

- Marszałek Tomasz Grodzki pojechał do Włoch na urlop, przez co Senat później uchwalił ustawę ws. koronawirusa - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Marcin Horała. - Można było zrobić to tydzień wcześniej, ale marszałek nie chciał zaburzyć swoich planów urlopowych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Tomasz Grodzki Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marcin Horała

Budowa CPK. Marcin Horała: milowy krok, żeby uzyskać decyzję środowiskową

– Ostatni krok, który wykonaliśmy to wybranie firm, które będą prowadzić inwentaryzację środowiskową, czyli jeden z etapów przygotowania inwestycji, również powiązanych inwestycji kolejowych – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marcin Horała centralny port komunikacyjny Paweł Lisicki Trójka

Kim jest nowy pełnomocnik rządu ds. CPK? Komentarze polityków

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała został powołany przez premiera na nowego pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na stanowisku zastąpił Mikołaja Wilda. Horała został także sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kim jest nowy pełnomocnik ds. CPK i jak jego powołanie jest komentowane przez polityków w Sejmie?  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Horała centralny port komunikacyjny Rząd RP

Wiemy, kto zostanie pełnomocnikiem rządu ds. CPK

Dotychczasowy pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że projekt doszedł do przełomowego momentu i podkreślił, że może on przeobrazić całe sektory gospodarki. Mikołaj Wild przestanie pełnić funkcję rządowego pełnomocnika ds. budowy CPK, a jego miejsce zajmie poseł PiS Marcin Horała. Zapowiedział to premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Marcin Horała centralny port komunikacyjny

Piotr Łysakowski: realnie mogą nas obronić tylko USA

- Premier w exposé zwrócił, że są gracze, którzy chętnie skorzystają na słabości Europy. Słusznie, bo Europa nie zapewni nam bezpieczeństwa militarnego. Nie ma takich sił. Gdyby nawet one istniały, zajmowałyby się pewnie czymś innym niż obroną Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Piotr Łysakowski, historyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka expose premiera Mateusza Morawieckiego Sejm Europa Unia Europejska armia wojsko opozycja Prawo i Sprawiedliwość Marcin Horała USA Mateusz Morawiecki

M. Horała: strategia z M. Kidawą-Błońską powodem klęski KO

- Okazało się, że są w Polsce politycy, którzy nie kłamią i dotrzymują słowa. Wierzę, że kolejne osoby będą przekonywały się do PiS, bo warto poprzeć władzę, która zapewnia rozwój państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wybory parlamentarne 2019 Senat Sejm Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL-Koalicja Polska Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Schetyna Małgorzata Kidawa-Błońska Andrzej Duda Antoni Trzmiel Marcin Horała

Paweł Lisiecki: programy społeczne PiS podobają się Polakom

- Programy PiS są atakowane przez opozycję, ale Polakom się podobają i są skutecznie realizowane. Ten atak okazał się kompletnie nietrafiony i nawet siły opozycyjne muszą przyznać, że realizacja programów społecznych działa skutecznie i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość Michał Kamiński Marek Dukaczewski Aleksander Kwaśniewski awaria w oczyszczalni Czajka Wisła Marcin Horała POLSKA

M. Horała: PiS obniża podatki, a opozycja podatki podwyższa

W czwartek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą stawkę PIT z 18 proc. do 17 proc. i podwyższającą ponad dwukrotnie koszty uzyskania przychodów. - Rząd PiS pokazał, że umie zarządzać finansami publicznymi: obniża podatki, uruchamia programy socjalne i jednocześnie obniża deficyt budżetowy - mówił w piątek poseł PiS Marcin Horała. Jak dodał, to opozycja podatki podwyższa.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Horała PiS Rząd RP podatki pit Andrzej Duda cit

J. Szewczak: straciliśmy 250 mld, a opozycja mówi "Polacy, nic się nie stało"

- Jeżeli jesteś urzędnikiem państwa polskiego i bierzesz za to pieniądze od polskiego podatnika, to masz obowiązek pilnować polskich pieniędzy - apelował poseł PiS Janusz Szewczak. - W powojennych dziejach Europy, czasach pokoju, nie było rabunku dochodów podatkowych na skalę taką, jak miało to miejsce za rządów PO-PSL - grzmiał na antenie PR24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Szewczak Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska komisja śledcza Marcin Horała Donald Tusk Ewa Kopacz vat Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Komisja ds. VAT zakończyła pracę. Co dalej z jej raportem?

Komisja śledcza ds. VAT przedstawiła Sejmowi raport ze swoich prac i tym samym oficjalnie zakończyła swoją działalność. Dokument między innymi rekomenduje postawienie w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu byłych premierów, Donalda Tuska i Ewy Kopacz oraz ministrów finansów, Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. Jaki będzie dalszy los raportu? 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza vat Marcin Horała