Polskie Radio
Section05
Marcin Horała

Inwestycje CPK w Żyrardowie i Międzyborowie. Spółka zbuduje wiadukt i tunel przez linię kolejową

Spółka Centralny Port Komunikacyjny sfinansuje budowę wiaduktu drogowego w Żyrardowie oraz tunelu dla pieszych i rowerzystów w Międzyborowie w gminie Jaktorów. Te obiekty umożliwią bezpieczne pokonanie linii kolejowej Warszawa - Koluszki, czyli jednej z najbardziej obciążonych tras kolejowych w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny kolej PKP Marcin Horała LOT turystyka budowa inwestycje POLSKA infrastruktura kolejnictwo transport publiczny lotnictwo

"Porywanie dzieci jest zbrodnią wyjątkowo perfidną". Politycy o nakazie aresztowania Putina

– Porywanie dzieci, bardzo często sierot, jest zbrodnią wyjątkowo perfidną. Putin jest osobą zdemoralizowaną do tego stopnia, że te dzieci ustawia na imprezach propagandowych i każe im klaskać – podkreślił w "Śniadaniu w Trójce" Adam Bielan (Partia Republikańska). Gośćmi audycji byli także Piotr Ćwik (Kancelaria Prezydenta), Krzysztof Hetman (Koalicja Polska), Marcin Horała (PiS), Mirosław Suchoń (Polska 2050) oraz Adrian Zandberg (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2023 Władimir Putin dzieci Trójka Beata Michniewicz Adam Bielan Piotr Ćwik Marcin Horała Adrian Zandberg

Marcin Horała: w tym roku ruszą prace budowlane przy CPK, to rekordowe tempo

- Utrzymujemy się w harmonogramie zakładającym zbudowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego 2,5 raza szybciej niż np. Berlin-Brandenburg. Jak na warunki europejskie jest to czas rekordowy - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister funduszy i polityki regionalnej i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. - Pierwszy etap prac budowlanych rozpocznie się, wszystko na to wskazuje, na dobrowolnie sprzedanych gruntach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Horała Trójka Beata Michniewicz centralny port komunikacyjny inwestycje infrastruktura

Horała komentuje doniesienia Polskiego Radia. "Niektórzy uprawiają politykę na koszt samorządu"

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej krytykuje działalność tych samorządowców, którzy zajmują się polityką międzynarodową. Marcin Horała odniósł się do opublikowanych przez PolskieRadio24.pl informacji o tym, że były ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych doradzał prezydentowi Sopotu w sprawie polityki międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Karnowski Marcin Horała Sopot

"Skorzystają też mieszkańcy mniejszych miejscowości". Horała o wpływie CPK na rozwój kolei w Polsce

Komisja Europejska chwali projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, ponieważ będzie on także ważnym węzłem kolejowym i przesiadkowym. Mówił o tym gość Programu 1 Polskiego Radia - Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny Marcin Horała transport infrastruktura inwestycje

TYLKO U NAS Marcin Horała o wytycznych C40. "Polacy powinni latać samolotami swobodnie jeszcze przez dwa pokolenia"

- Zdecydowanie nie powinniśmy narzucać Polakom ograniczeń, które wynikają z raportu stowarzyszenia C40, a dotyczą lotów - mówi Marcin Horała. Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego podkreśla, że Polaków "najpierw więziła komuna, a potem, po transformacji, nie było ich na to stać przez długie lata, bo żyli w biedzie (...) stąd teraz powinni móc latać samolotami jak na Zachodzie".
Zobacz więcej na temat:  Marcin Horała lotnictwo LOT POLSKA ekologia Rafał Trzaskowski

Wiceminister Horała: upolityczniona dyskusja na temat KPO niesłusznie rzutuje na postrzeganie funduszy europejskich

Upolityczniona dyskusja na temat KPO niesłusznie rzutuje na postrzeganie całości funduszy europejskich, na stworzenie mylnego wrażenia, jakoby Polska miała jakieś problemy z funduszami europejskimi - przekonywał wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Marcin Horała inwestycje społeczeństwo

Spór ws. dotacji MEiN. Horała: od 1989 r. pieniądze szły dla organizacji o sympatiach lewicowo-liberalnych

Na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK, odniósł się do sporu wokół dotacji MEiN. Jak podkreślił, gdyby przyjrzeć się, gdzie szedł strumień pieniędzy dla organizacji pozarządowych po 1989 roku, to okazałoby się, że były to głównie organizacje o sympatiach lewicowo-liberalnych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania POLSKA polityka Marcin Horała Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Kolej dużych prędkości dla Trójmorza. CPK podpisał odpowiednie porozumienia o współpracy

Przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego i spółek kolejowych z Czech, Litwy, Łotwy i Estonii podpisali porozumienie o współpracy dotyczącej wspólnych inwestycji w linie kolei dużych prędkości. Mają one w ciągu kilku lat zmodernizować szlaki kolejowe łączące główne miasta w regionie Trójmorza i CPK.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej kolejnictwo infrastruktura transport centralny port komunikacyjny Marcin Horała Trójmorze