Polskie Radio
Section05
centralny port komunikacyjny

Kolejni wykonawcy infrastruktury CPK wybrani w przetargu. Zaprojektują obiekty wspierające

Centralny Port Komunikacyjny wybrał oferty w pierwszym przetargu na projektowanie obiektów wspierających lotnisko. Spółka planuje podpisać umowę ramową z 13 podmiotami, które zaprojektują m.in. wieżę kontroli lotów czy centrum operacyjne portu lotniczego. Wśród 13 podmiotów, które spełniły warunki udziału w postępowaniu przetargowym, znalazło się dziewięć firm i cztery konsorcja.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny infrastruktura inwestycje port lotniczy projektowanie przetarg

CPK podpisało umowę z Foster+Partners. Brytyjczycy zaprojektują terminal lotniska i dworzec kolejowy

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę z konsorcjum Foster+Partners i Buro Happold, które będzie generalnym projektantem architektury, czyli tak zwanym master architektem. Do jego głównych zadań należy zaprojektowanie terminala pasażerskiego, dworca kolejowego i węzła transportowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura centralny port komunikacyjny inwestycje transport terminal POLSKA

PO sugeruje, że prezes PiS wstrzymuje budowę CPK. Marcin Horała: wasze niedoczekanie

"Kaczyński rozważa wstrzymanie inwestycji w stylu CPK. Pieniędzy w budżecie brakuje już nawet na podtrzymanie iluzji »potęgi PiS«" - napisał na Twitterze Marcin Kierwiński, poseł PO. Do tych słów donieśli się Piotr Müller, rzecznik rządu oraz Marcin Horała, wiceminister w resorcie funduszy i polityki regionalnej oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka centralny port komunikacyjny Platforma Obywatelska Piotr Müller Marcin Horała Marcin Kierwiński

Kolejny etap budowy CPK. Lotniskowa spółka ogłasza przetarg na tunel pod Łodzią

Centralny Port Komunikacyjny ogłosił pierwszy z przetargów budowlanych na budowę w Łodzi czterokilometrowego tunelu Kolei Dużych Prędkości, który będzie częścią linii Warszawa – CPK – Łódź – Sieradz – Wrocław. Prace mają ruszyć w 2023 r. na zachód od stacji Łódź Fabryczna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny transport lotnictwo infrastruktura inwestycji infrastrukturalne UE Łódź

Kolejny przetarg rozstrzygnięty. CPK ma Generalnego Projektanta Inżynierii Lądowej

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę z firmą Dar Al-Handasah Consultants na Generalnego Projektanta Inżynierii Lądowej. Wykonawca ma przygotować projekt infrastruktury lotniskowej, m.in. dróg startowych i kołowania. Dar Al-Handasah Consultants jest międzynarodowym konsultantem projektowym z doświadczeniem w planowaniu i projektowaniu lotnisk wraz z infrastrukturą techniczną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny infrastruktura lotnictwo przetarg