Redakcja Polska

LOT z nowym filmem o procedurach bezpieczeństwa dla podróżujących. Stewardessy w Muzeum Narodowym

07.12.2023 18:00
Od przyszłego roku Polskie Linie Lotnicze LOT będą informować podróżujących o procedurach bezpieczeństwa w odświeżonej formie. Będzie nią filmik ze stewardessami narodowego przewoźnika w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie. Emisje w dwóch językach: polskim i angielskim będą prezentowane przed odlotem w Dreamlinerach na najdłuższych trasach.
PLL LOT przygotowały nowy klip instruktażowy przy współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie
PLL LOT przygotowały nowy klip instruktażowy przy współpracy z Muzeum Narodowym w WarszawieŹródło: Kadr z klipu/Youtube

Filmik prezentuje personel linii lotniczych na tle obrazów z Galerii Sztuki XIX wieku. Nietypowe połączenie ma zwracać uwagę i wzmacniać poczucie komfortu - uzasadniała Kornelia Szpunar, pełnomocnik ds. komunikacji w Muzeum Narodowym w Warszawie. To jest najczęściej wybierana stała ekspozycja i swego rodzaju wizytówka Muzeum. Wybór obrazów był dość trudny. Tłem są dzieła kluczowych autorów tego okresu. Pierwszy obraz, który witać będzie na pokładzie samolotu, to W Oranżerii Olgi Boznańskiej - poinformowała .

O tym, że znajomość procedur bezpieczeństwa jest kluczowym elementem powodzenia każdego lotu, przypominał dyrektor biura personelu pokładowego w PLL LOT Marcin Zadarecki. - Chodzi o to, aby w sytuacji, gdy się coś niebezpiecznego zdarzy, pasażerowie potrafili się w odpowiedni sposób zachować. Najlepszą metodą jest przemawianie obrazem, a tu przemawiamy całą galerią obrazów - żartował Marcin Zadarecki.

W nagraniu stewardessy prezentują zasady bezpieczeństwa na tle obrazów: Jana Matejki, Jacka Malczewskiego i Józefa Mehoffera.

Inspiracje Matejką w Pałacu Prezydenckim. Pierwsza dama i krakowscy licealiści udekorowali choinkę

07.12.2023 11:46
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, wspólnie z uczniami liceum plastycznego w Krakowie, udekorowała choinkę w Pałacu Prezydenckim. Kolorystyka dekoracji świątecznych to barwy narodowe: biało–czerwone, a także symbolizujące Kraków: biało–niebieskie i złote.

Tydzień Filmu Polskiego w Macedonii Północnej. Dzieła Skolimowskiego wśród prezentowanych obrazów

07.12.2023 12:47
W Macedonii Północnej rozpoczął się Tydzień Filmu Polskiego. Odbywająca się w Skopje impreza jest przeglądem twórczości Jerzego Skolimowskiego.

Ruszył coroczny, 81. już konkurs krakowskich szopek

07.12.2023 13:50
W Krakowie ruszył 81. konkurs krakowskich szopek. Zgodnie z tradycją wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji szopek na Rynku Głównym turystom i mieszkańcom. W tym roku wyjątkowo - bo ze względu na opady śniegu - nie przed pomnikiem Adama Mickiewicza, a pod Sukiennicami.