X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja umorzyła postępowanie przeciwko ukraińskim marynarzom

27.01.2020 16:18
Rosyjska FSB nie prowadzi już śledztwa w sprawie ukraińskich marynarzy - podało Radio Svoboda. Informacje potwierdził adwokat Ukraińców Nikołaj Połozow. Rozgłośnia przypomina, że Ukraińcy byli przez ponad 10 miesięcy przetrzymywani w rosyjskiej niewoli, a działania Moskwy potępiły: UE, NATO i ONZ.
Audio
  • Rosja umorzyła postępowanie przeciwko ukraińskim marynarzom. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Screen z filmu pokazującego konflikt na Morzu Azowskim
Screen z filmu pokazującego konflikt na Morzu AzowskimYoutube/#POTUSTrumpMAGA #POTUSTrumpKAG

W listopadzie 2018 roku, rosyjskie służby ostrzelały, staranowały i zajęły trzy ukraińskie okręty, które płynęły z Morza Czarnego na Morze Azowskie. 24 ukraińskich marynarzy trafiło do niewoli. FSB oskarżyło ich o nielegalne przekroczenie granic Rosji. Przeciwko działaniom Moskwy wystąpiły kraje Unii Europejskiej, w tym Polska. Po wielomiesięcznych negocjacjach Rosja w ramach wymiany jeńców wydała Ukrainie członków załóg oraz zwróciła zatrzymane okręty.

Jak poinformowało Radio Svoboda, Federalna Służba Bezpieczeństwa umorzyła postępowanie w tej sprawie. Jeden z obrońców ukraińskich marynarzy - Nikołaj Połozow potwierdził, że taka decyzja została podjęta przez osoby prowadzące śledztwo, ale jak przyznał - nie zna szczegółów i nie wie, jak zostało uzasadnione postanowienie o umorzeniu postępowania.

IAR/dad

Ambasada Niemiec opuściła flagi w Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27.01.2020 12:30
W Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu ambasador Niemiec w Polsce na znak żałoby opuścił flagi do połowy masztu. "Niemiecka wina i odpowiedzialność pozostaną na zawsze" - napisał na Twitterze Rolf Nikel.

MON: w piątek podpisanie umowy na zakup samolotów F-35

27.01.2020 13:07
Umowa zakupu od USA wielozadaniowych samolotów bojowych F-35 zostanie podpisana w piątek w Dęblinie - poinformował w poniedziałek minister obrony Mariusz Błaszczak.

Prezydent Izraela zaprosił polskiego prezydenta do złożenia wizyty w Jerozolimie

27.01.2020 14:02
Prezydent Reuven Rivlin zaprosił prezydenta Andrzeja Dudy do wizyty w Izraelu. Obaj politycy spotkali się w Oświęcimiu przed rozpoczęciem popołudniowych uroczystości 75-lecia wyzwolenia byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Jednym z tematów rozmowy prezydentów były kontrowersje wokół niedawnego Światowego Forum Holokaustu w Izraelu. Andrzej Duda nie wziął w nim udziału, bo organizatorzy odmówili mu wystąpienia podczas uroczystości.