X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pentagon: Ukraina kluczowym partnerem w rywalizacji z Rosją

18.06.2020 10:01
Jak informuje ukraiński tygodnik "Dzerkało Tyżnia", Departament Obrony Stanów Zjednoczonych potwierdził przeznaczenie 250 milionów dolarów w ramach pomocy wojskowej dla Ukrainy w 2020 r. Środki mają zostać przekazane w ramach programu "Inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa, pomoc dla Ukrainy" (USAI).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com

W dokumencie Pentagonu Ukraina określona jest mianem "ważnego partnera w strategicznej rywalizacji z Rosją". Zaznaczono również, że Stany Zjednoczone nadal będą silnie wspierać suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. "To po raz kolejny potwierdza wieloletnie wspólne zaangażowanie obronne między USA a Ukrainą – kluczowym partnerem na froncie strategicznej rywalizacji z Rosją. Stany Zjednoczone pozostają nieugięte we wspieraniu suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych na arenie międzynarodowej" – napisał w oświadczeniu Departament Obrony USA.

Jednocześnie Pentagon zaznaczył, że pomoc dla Ukrainy zapewnia wzrost zdolności Sił Zbrojnych Ukrainy. Ponadto wsparcie USA ma zapewnić zwiększenie poziomu pomocy medycznej dla wojska, poprawę procedur ewakuacyjnych, wzmocnienie cyberobrony i komunikacji strategicznej w celu przeciwdziałania operacjom Federacji Rosyjskiej.

Javeliny dla ukraińskiej armii

Z kolei w środę USA przekazują Ukrainie partię rakiet przeciwpancernych Javelin, oraz inny sprzęt wojskowy. Wartość transportu to 60 milionów dolarów.

Jak poinformowała ambasada Stanów Zjednoczonych na Ukrainie - transport z pomocą wojskową dotarł już na Ukrainę i będzie przekazany ukraińskim partnerom. Jak napisano - USA stoją po stronie Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Jak czytamy w komunikacie - oprócz amunicji i radiostacji ukraińska armia otrzymuje amerykańskie rakiety Javelin.

W październiku ubiegłego roku amerykańscy kongresmeni zgodzili się na sprzedaż Ukrainie 10 wyrzutni i 150 kierowanych rakiet na sumę 39 mln dolarów. To już drugi zakup tego typu. W 2018 roku Ukraina kupiła 37 wyrzutni oraz 210 pocisków.

Javelin to charakteryzujące się dużą skutecznością ręczne przeciwpancerne pociski kierowany, które mogą być obsługiwane przez jedną osobę.


Źródło: Jagiellonia.org/IAR


dad


NATO rozmawia o przygotowaniach do ewentualnej drugiej fali epidemii

17.06.2020 19:15
Eksperci nie wykluczają, że liczba zachorowań może wzrosnąć jesienią. Ministrowie obrony Sojuszu mają dzisiaj przyjąć strategiczny plan działania.

Turcja wciąż blokuje plany obronne NATO dla Polski i państw bałtyckich?

17.06.2020 19:15
Turcja nadal blokuje NATO-wskie plany obrony dla Polski i państw bałtyckich, pomimo porozumienia w tej sprawie w ubiegłym roku w Londynie między prezydentem Turcji a przywódcami państw Sojuszu - poinformowali w środę trzej dyplomaci państw NATO i przedstawiciel resortu obrony Francji, na których powołuje się Reuters.

Jest termin spotkania Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Znane są też tematy rozmowy

18.06.2020 09:17
Rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem podczas planowanej na przyszły tydzień wizyty w USA mają dotyczyć obrony i bezpieczeństwa, współpracy energetycznej i gospodarczej oraz bezpieczeństwa telekomunikacyjnego – poinformował prezydent Andrzej Duda.