Polskie Radio
Section05
Pentagon

Biały Dom dementuje doniesienia o zmniejszeniu dostaw broni dla Izraela. "Nie ma zmian w naszej polityce"

Biały Dom zapewnił w niedzielę, że polityka USA wobec Izraela nie uległa zmianie. Wcześniej tego dnia stacja NBC News podała, powołując się na anonimowe źródła, że administracja USA rozważa spowolnienie dostaw broni, by skłonić Izrael do ograniczenia skali działań wojennych w Strefie Gazy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Biały Dom Izrael Palestyna Hamas Strefa Gazy konflikt w Strefie Gazy Bliski Wschód broń

Apel szefa Pentagonu. Wezwał państwa do wsparcia Ukrainy większą liczbą systemów obrony powietrznej

Szef Pentagonu Lloyd Austin w związku z rosyjskimi atakami wezwał we wtorek państwa Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy do wysłania do tego kraju większej liczby rakiet do systemów obrony powietrznej. We wtorek w formule online odbywa się pierwsze w nowym roku spotkanie grupy ministrów obrony i szefów sztabów wspierających Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wojna 2024 Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Ameryka

Austin straci stanowisko szefa Pentagonu? Biały Dom: nie zamierzamy go zwolnić

Prezydent USA Joe Biden ma całkowite zaufanie do sekretarza obrony Lloyda Austina i nie zamierza go zwalniać, mimo że ten nie poinformował Białego Domu o tym, że trafił do szpitala z komplikacjami po operacji - przekazał w poniedziałek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. Potwierdził też doniesienia prasy o tym, że Biały Dom dowiedział się o problemach szefa Pentagonu dopiero po trzech dniach.
Zobacz więcej na temat:  Lloyd Austin ŚWIAT USA Waszyngton szpital Ameryka

Szef Pentagonu ostrzega żołnierzy w Polsce. "Jeśli Putin zajmie Ukrainę, znajdziecie się na linii frontu"

Minister obrony USA Lloyd Austin powiedział podczas wtorkowego spotkania z żołnierzami amerykańskimi w Polsce, że mogą oni znaleźć się na linii frontu, jeśli Rosja opanuje Ukrainę - powiadomiła rosyjska redakcja Głosu Ameryki, która relacjonowała wystąpienie Austina.
Zobacz więcej na temat:  Lloyd Austin USA Stany Zjednoczone Ukraina Rosja Europa wojna na Ukrainie wojna 2023 Wojsko Polskie ŚWIAT

USA ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Jego wartość przekracza 400 mln dolarów

Stany Zjednoczone ogłosiły kolejną transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 425 milinów dolarów. Pakiet obejmuje między pociski do systemów artylerii rakietowej, amunicję artyleryjską i systemy przeciwlotnicze. Większość środków z pakietu zostanie przeznaczona na długoterminowe potrzeby obronne Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone wojna na Ukrainie wojna 2023 Ukraina