Polskie Radio
Section05
Pentagon

Myśliwce F-15 i F-16 w Polsce. Pentagon: to są rutynowe ćwiczenia

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że pojawienie się w Polsce myśliwców F-15 i F-16 oraz samolotów transportowych C-130 jest elementem rutynowych ćwiczeń. Podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie Kirby zapewnił, że obecność w Polsce amerykańskich maszyn nie ma związku z sytuacją na granicy rosyjsko-ukraińskiej.
Zobacz więcej na temat:  USA Ameryka Stany Zjednoczone Pentagon F-16 wojsko samoloty Marek Wałkuski ŚWIAT

"Ryzyko błędnych obliczeń i wojny". "WSJ" krytykuje plany budżetowe Joe Bidena

Więcej pieniędzy na państwo opiekuńcze (welfare state) oznacza mniejsze fundusze dla Pentagonu - pisze w komentarzu redakcyjnym o propozycjach budżetowych prezydenta USA Joe Bidena "Wall Street Journal". Zwracając uwagę na Chiny, Rosję, Iran i Koreę Południową, gazeta przekonuje, że niewystarczające środki dla Pentagonu zwiększać mają "ryzyko błędnych obliczeń i wojny".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden Pentagon wojsko

"Paru monopolistów rozdaje karty". Prof. Kucharczyk o korporacjach internetowych

- Na naszych oczach falsyfikuje się przekonanie, że internet, to sfera, oaza wolnego słowa. Okazuje się, że to jest sfera opanowana przez paru monopolistów (...) i oni tak naprawdę rozdają karty, i są dysponentami wolności. To kolejne potwierdzenie diagnozy świętego Jana Pawła II o tym, że "grozi nam zakamuflowany totalitaryzm w demokracji bez wartości" - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, odnosząc się do sposobu działania wielkich korporacji internetowych, takich jak Google, Facebook czy Twitter.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli ŚWIAT Ameryka USA Pentagon LGBT wojsko

Trump zawetował budżet Pentagonu. To pierwszy taki przypadek od kilkudziesięciu lat

Prezydent USA Donald Trump zawetował projekt ustawy dotyczącej budżetu Pentagonu, wartego około 740 miliardów dolarów. To pierwszy taki przypadek od 60 lat. Projekt ten został jednak przyjęty w obu izbach Kongresu wystarczającą większością głosów, by prezydenckie weto zostało odrzucone - informuje agencja Associated Press.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Stany Zjednoczone Pentagon ŚWIAT Ameryka Północna