X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja: zbiorowy pozew przeciwko warunkom przetrzymywania ludzi w podmoskiewskim areszcie

03.03.2021 11:22
Ponad stu rosyjskich opozycjonistów podpisało się pod pozwem przeciwko funkcjonariuszom jednego z podmoskiewskich aresztów. Chodzi o centrum deportacyjne dla migrantów zlokalizowane w Sacharowie. Z zeznań świadków wynika, że zwolenników opozycji przetrzymywano tam w przepełnionych celach i stosowano brutalne metody przesłuchania.
Audio
  • Rosja: zbiorowy pozew z powodu warunków przetrzymywania ludzi w podmoskiewskim areszcie. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Więzienie - zdjęcie ilustracyjne
Więzienie - zdjęcie ilustracyjneVideoBCN/shutterstock.com

Zbiorową skargę przygotowują prawnicy współpracujący z portalem OVD-Info. Jeden z nich - Dmitrij Piskunow - w rozmowie z radiem Echo Moskwy zauważył, że w Rosji sądy najczęściej stają po stronie funkcjonariuszy służb więziennych.

O centrum deportacyjnym w Sacharowie stało się głośno po opozycyjnych protestach zorganizowanych w styczniu i lutym. Wtedy policja w całym kraju zatrzymała łącznie ponad 11 tysięcy osób, w tym kilka tysięcy w samej Moskwie. Jak podkreślają rosyjscy obrońcy praw człowieka, wszystkie stołeczne areszty były przepełnione i odmawiały przyjmowania kolejnych osób. Część zatrzymanych przez kilka dni przetrzymywano w policyjnych autobusach.

Opozycjoniści najgorszą ocenę wystawili centrum deportacyjnemu w Sacharowie, w którym trzymano kilkadziesiąt osób w kilkuosobowych celach, ograniczano dostęp do wody, jedzenia i sanitariatów. Według zatrzymanych funkcjonariusze poddawali ich różnego rodzaju fizycznym i psychicznym torturom.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Kreml prawa człowieka

85 lat Polskiego Radia dla Zagranicy. Historia i współczesność

01.03.2021 17:09
Polskie Radio dla Zagranicy świętuje swoje 85. urodziny. Z tej okazji antena Polskiego Radia, nadająca w sześciu językach, zaprasza na specjalne jubileuszowe audycje. 

100 lat temu urodził się Kazimierz Górski, legendarny trener piłkarski

02.03.2021 14:40
2 marca 1921 roku, urodził się Kazimierz Górski, legendarny trener, twórca sukcesów polskiej reprezentacji w piłce nożnej w latach 70-tych. Wybitny selekcjoner, a także działacz społeczny. Do historii przeszły jego powiedzenia - "Piłka jest okrągła, a bramki są dwie" czy "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Trener Górski zmarł w 2006 roku.